UNRWA'nın sosyal paylaşım sitesi X hesabından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi'ne saldırılarda hayatını kaybeden UNRWA çalışanlarını anmak için tören düzenlendiği belirtildi.

İsrail'in saldırılarında Gazze Şeridi'nde 7 Ekim'den bu yana 59 UNRWA çalışanının öldürüldüğü aktarılan açıklamada, "Öldürülen arkadaşlarımızın sayısı arttıkça her gün BM ve UNRWA için daha karanlık oluyor." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Gazze'den her saat "tarif edilemez acıların gelmeye devam ettiği" de kaydedildi.

İşgalci İsrail'in Gazze'ye saldırılarında son durum

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'e kapsamlı saldırı başlattı.

İşgalci İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava saldırılarına başladı.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığına göre, işgalci İsrail saldırılarında öldürülenlerin sayısı 3 bin 342'si çocuk, 2 bin 262'si kadın olmak üzere 8 bin 5'e yükselirken, 20 bin 242 kişi yaralandı.

İşgal altındaki Batı Şeria'da işgal güçleri ve sözde yerleşimci Siyonistlerin saldırılarında ise 113 Filistinli öldü, 1900'den fazla Filistinli yaralandı.

İşgalci İsrail bombardımanında Gazze'de 34 Lübnan'da da 1 gazeteci yaşamını yitirdi.

Siyonist İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'nde yoğun saldırıları nedeniyle bölgedeki sabit hat, cep telefonu ve internet iletişim hizmetleri durma noktasına geldi.

Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Tayeh, Siyonistlerin saldırısında şehit oldu Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Tayeh, Siyonistlerin saldırısında şehit oldu

İşgal ordusu, 26 Ekim’de karadan sınırlı operasyonları genişletmeye başlayıp hava saldırının dozunu daha da artırdı.

Gazze'de binlerce yaralı ile sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi de İsrail ordusu tarafından hedef gösterildi.