Sabah gazetesi yazarı Bülent Cankurt, denizde zodyak bot kazası geçiren Esas Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ile Doğan Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın iş insanı kızı Vuslat Doğan Sabancı'nın sağlık durumuyla ilgili gelişmeleri yazdı. Estetik operasyon için ABD'ye giden Vuslat Doğan Sabancı'nın ardı ardına üç ameliyat geçirdiği belirtildi. 

Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı ile çocuklarının bulunduğu bot 24 Ağustos'ta Yunanistan'da kayalıklara çarpmış kaza sonrası Sabancı çifti ağır yaralanmıştı. Tedavisinin ardından taburcu olan Ali Sabancı'nın eşi Vuslat Doğan Sabancı, son olarak eski görünümüne kavuşabilmek için New York'a gitmişti.

Sabah gazetesi yazarı Bülent Cankurt, "New York’ta üç ameliyat birden oldu" başlıklı yazısında Vuslat Doğan Sabancı'nın tedavi sürecine ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı: 

Roger Waters: Batı nasıl hala İsraillileri mağdur göstermeye çalışabilir? Roger Waters: Batı nasıl hala İsraillileri mağdur göstermeye çalışabilir?

"Eşi Ali Sabancı ile Yunanistan'da geçirdikleri bot kazasında yüzünden ağır şekilde yaralanan Vuslat Doğan Sabancı'nın, eski görünümüne kavuşabilmek için New York'a gideceğini yazmıştım. Vuslat Hanım, geçen hafta New York'a gitti. Kazadan birkaç ay önce estetik yaptırdığı doktora kendini emanet eden Vuslat Hanım'ın yüzüne, ilk etapta, ardı ardına üç ameliyat yapıldığını öğrendim. Yaralarının iyileşmesinden sonra ve bu ameliyatların sonucuna göre Vuslat Hanım tekrar bıçak altına yatacakmış. Dolayısıyla Vuslat Hanım'ın Türkiye'ye ne zaman döneceği henüz belli değil.

Bu arada, bu zorlu süreçte, Vuslat Hanım'ın yanında annesi Sema Doğan varmış. İlk günden beri kızının başından ayrılmayan Sema Hanım, New York'ta da en büyük destekçisiymiş. Yüzünün görüntüsü yüzünden aynalara küsen Vuslat Doğan Sabancı, umarım bu ameliyatlarla eski sağlığına kavuşur ve İstanbul'a mutlu bir şekilde döner."