Gazeteci İsmail Saymaz Halktv'deki köşesinde CHP'nin İYİ Parti'ye 'Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kabul etmemeleri halinde yolumuza 5 parti olarak devam edeceğiz' mesajını verdiğini söyledi.

6'LI MASA'DA KRİZ

İsmail Saymaz, "Millet İttifakı’nın adayı 13 Şubat’ta açıklanmayabilir" başlıklı yazısında 6'lı Masa'daki krizi yazdı.

"CHP, İYİ PARTİ'NİN ÇEKİLME İHTİMALİNİ BİLE GÖZE ALDI"
 
Saymaz yazısında, "CHP’li yetkili, masanın dağılmayacağını, fakat diğer beş partinin ortak adayıyla, bu durumda Kılıçdaroğlu ile yoluna devam edeceğini vurguluyor. CHP’liler Kılıçdaroğlu’ndan başka bir aday düşünmüyor. İyi Parti’nin çekilmesi ihtimalini bile göze aldıklarını anlıyorum" ifadesini kullandı.

BÜTÜN YOLLAR KAPANDI

Saymaz yazısının devamında şu bilgileri verdi:

 "İyi Parti, seçmenlerini Kılıçdaroğlu’na ikna edemeyeceğini, Cumhur İttifakı’ndan gelecek oyların geri döneceğini düşünüyor. Hatta bir İyi Partili yönetici, “Kılıçdaroğlu’nun adaylığında parti olarak oy kaybediyoruz” diyor.

İyi Parti’nin bir senaryosu var mı?

O da yok.

Yavaş sahneden çekildi.

İmamoğlu partisini ve liderinin karşısına geçmez.

Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Yeniden Refah Partisi'nden istifa etti Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Yeniden Refah Partisi'nden istifa etti

Akşener, “Başbakan olacağım” sözünü yemek istemiyor.

İYİ PARTİ YOKUŞA SÜRERSE NE OLUR?

İYİ Parti'nin Kılıçdaroğlu'nun adaylığını yokuşa sürmesi halinde CHP’li bir yetkilinin masanın dağılmayacağını, fakat diğer beş partinin ortak adayıyla, bu durumda Kılıçdaroğlu ile yoluna devam edeceğini söyledi.