Adalet Bakanı Tunç: Hep önce insan demeye devam edeceğiz Adalet Bakanı Tunç: Hep önce insan demeye devam edeceğiz

Ahmet Hakan'ın programına konuk olan Cübbeli Ahmet'ten yıllar sonra Alparslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu ilgili bir itiraf geldi.

"BAŞBUĞ TÜRKEŞ VE MUHSİN YAZICIOĞLU HEP BABAMIN EVE GELİRDİ"

Cübbeli Ahme, "Saadet Partili vatandaşlar bana kızmaz da yönetim çok kızıyor. Erbakan Hoca ile aramız çok iyiydi. Tayyip Bey o zaman il başkanıydı. Gelirdi giderdi. Bizim evlerde ocaklarda çok siyaset konuşulur. Biz o dönem İstinye'de yaşıyorduk. Başbuğ Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu hep babamın eve gelirdi. Orada toplantılar yaparlardı. İsmail Saymaz bana sürekli siyaset konuşuyorsun diyor. Ya kardeşim ne konuşayım. Bu konular milli konular. Ahmet Davutoğlu için söyledim HDP ile iş tutmayın, 2-3 rey alacağız diye. Şimdi bu milli konu dini takvasını kendisi bilir." açıklamasında bulundu.

AHMET HAKAN, BASTON VE YÜZÜĞÜN FİYATINI SORDU

Ahmet Hakan, Cübbeli Ahmet Hoca'nın kıyafetleriyle ilgili yorum yaptı ve yüzüğü ile bastonunun fiyatını sordu. Cübbeli Ahmet, "Kapalı Çarşı'dan aldım yüzüğü. Pahalı değil işçiliği var. Altın değil, gümüşü de 4-5 gram. Bastonu de Medine'den hediye getirdiler. 100 liraya almıştık bastonu pahalı değil. Kıyafetlerimi eşim seçiyor. 2-3 seçenek hazırlıyor eşim. Eskiden bir havam vardı, şimdi doğallıktan devam ediyoruz. Bu cübbe olmadı dese laf dinlerim. Mevzuyu uzatmamak lazım ben laf dinlerim." cevabını verdi.