Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, katıldığı televizyon yayınında gündeme ilişkin sorulara yanıt verdi.

Asgari ücret ve memur maaşlarıyla ilgili konuşan Cevdet Yılmaz, ”Gerek asgari ücret gerekse de en düşük memur maaşlarının 22 bin TL olması bizim seçim sürecinde ortaya koyduğumuz taahhütler” dedi.

Haber Global’de konuşan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

“Biliyorsunuz Meclis'imiz bir çalışma kararı aldı. Temmuz ayında ilk altı ayın da enflasyonunu görmüş olacağız. Tüm bunların çerçevesinde bir değerlendirme yapacağız.

Biz ne dediysek hep onu yapma gayreti içerisinde olan bir partiyiz. Dolayısıyla biz bu taahhütlerimizi hiç geciktirmeden yerine getirme gayreti içerisindeyiz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız ilgili bakanlıkta birlikte asıl bu çalışmayı yürütüyor. Son sözü Meclisimiz söyleyecek.

Burada Meclis'imizin iradesine saygı göstermek zorundayız. Biz talebimizi ortaya koyacağız ama yasamada biliyorsunuz kuvvetler ayrılığı var. Meclis de uygun görürse çalışma tamamlanacak.

Kırmızı et fiyatları yeniden yükselişe geçti! Kırmızı et fiyatları yeniden yükselişe geçti!

Çok şükür Cumhur İttifakı olarak çoğunluğumuz var, milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. Eğer bu olmasaydı iki ayrı ittifakta olsaydı güçler bu sorunlar çok daha karmaşık hale gelecekti.”