İslam’ın mantıksal ve bilimsel alt yapısı perspektifinden ateizmin mantıksal problemleri üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen, halen Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Felsefe ve Mantık anabilim dalında öğretim üyesi olan Doç. Dr. Ahmet Kavlak Hocamız yazılarıyla habervakti.com da.

Derin Gerçekler bu hafta kaçmaz! Canlı yayını izlemek için tıklayın... Derin Gerçekler bu hafta kaçmaz! Canlı yayını izlemek için tıklayın...

Özgün ve özgür yayın anlayışı, küresel tüm dayatmalara karşı duruşuyla okuyucusunu tarihe tanık eden sitemiz habervakti.com, yazar kadrosuna önemli bir kalemi daha katarak daha da güçlendi.

Yüksek lisansını “Ortega Y Gasset’in İnsan Felsefesi” adlı teziyle Gazi Üniversitesinde, doktorasını “Felsefede, Hristiyanlık’ta ve İslamiyet’te Hermeneutik” adlı teziyle Hacettepe Üniversitesinde bitiren yazarımız Ahmet Kavlak'ın dil felsefesi başta olmak üzere, bilgi felsefesi, bilim felsefesi, din felsefesi ve mantık alanlarında yayınlanmış makaleleri ve sunumlarıyla tanınıyor.

Yazarımız Doç. Dr. Ahmet Kavlak Hocamıza habervakti ailesine hoş geldiniz diyor, yazarımızın “Özgürlük” İlleti'' başlıklı son yazısını ilginize arz ediyoruz.

DÇ. DR. AHMET KAVLAK'IN 'ÖZGÜRLÜK İLLETİ' BAŞLIKLI YAZISI