banner29

15 Temmuz Şehitlerinin mezarı başında Kur'an okumak için yola çıktı! İlk durak Şehit Mustafa Yaman'ın kabri...

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirdiği hain darbe girişiminde şehit düşen kahramanlarımızın için yola çıkan müezzin Abdullah Özkan, 15 Temmuz'a kadar tüm şehitlerimizin mezarı başında Kur'an okumayı planladığı yolculuğunu çıktı. İlk durağı Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı Camii'nin imam-hatibi olan Mustafa Yaman'ın kabri oldu. Tüm ziyaretler Habervakti'nden güncel olarak yayınlanacak....

Dosya 05.07.2020, 17:33 05.07.2020, 19:28
15 Temmuz Şehitlerinin mezarı başında Kur'an okumak için yola çıktı! İlk durak Şehit Mustafa Yaman'ın kabri...

Türkiye'nin darbeler tarihine bir yenisini ekleyen FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminde 248 vatandaşımız canice şehit edilmişti. Her yıl rahmetle anılan şehitlerimiz için farkındalık oluşturmak isteyen müezzin Abdullah Özkan, motosikletiyle çıktığı yolculuğunda tüm şehitlerin mezarı başında Kur'an okuyacak.

ÖZEL HAREKAT'IN KAHRAMAN İMAMI: MUSTAFA YAMAN

Özkan'ın ilk durağı Bartın'ın Ulus ilçesinin Kumluca Beldesi Çubuklu oldu. Özkan, Şehit Mustafa Yaman'ın kahramanlığını mezarı başında anlattı. Özkan, ''Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı Camii'nin imam-hatibi olan Mustafa Yaman, yatsı namazını kıldıktan sonra evine geçti. Özel Hareket'ın bombalandığını duyan Mustafa Hoca hızlıca evden çıktı. Öyle aceleyle evinden çıktı ki, özel harekatçılara destek olmak için eşine bile veda edemedi. Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na düzenlenen ikinci bombalı saldırıda şehadete erdi. Geride Kur'an Kursu hocası olan eşini ve 5 ile 2 yaşındaki evlatlarını bıraktı.'' ifadelerini kullandı.

KUR'AN-I KERİM OKUDU

Türk milletinin selamlarını kabirlerinde şehitlere ileten Özkan, Kur'an-ı Kerim okuyarak ziyaretini tamamladı. Habervakti olarak müezzin-kayyım Abdullah Özkan'ın hayata geçirdiği projeye destek vererek, projenin örnek olmasını temenni ediyoruz.

HaberVakti

Yorumlar (1)
Ahmed 11 ay önce
Allah razı olsun...
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?