banner30

banner29

Bülent Deniz açıkladı: ''Mescid-i Aksa hiç olmadığı kadar tehdit altında!''

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz, Yeniakit'in youtube kanalında Mehmet Özmen'in konuğu oldu. Kudüs Mihmandar-ı olarak da tanınan Deniz, Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa'yla ilgili açıklamalarda bulundu. ''Mescid-i Aksa hiç olmadığı kadar tehlike altında'' dedi. İşte detaylar ve yayının band kaydı...

Dosya 14.01.2021, 20:15 14.01.2021, 23:06
Bülent Deniz açıkladı: ''Mescid-i Aksa hiç olmadığı kadar tehdit altında!''

Yeniakit'in youtube kanalında Mehmet Özmen'in sunduğu Ülke Gündemi programına katılan Genel Koordinatörümüz Bülent Deniz, önemli açıklamalarda bulundu.

'TÜRKİYE'DE HİÇBİR MESELE YOK Kİ, KUDÜS'TEN BAĞIMSIZ OLSUN'

Siyasi görüşü ne olursa olsun tüm yurttaşlarımızın nezdinde ''Kudüs bizim ortak paydamızdır'' diyen Deniz, ''Bu toprakların insanlarının Mescid-i Aksa'ya olan bağlarını uzun yıllar koparttılar. 1950'lere kadar Kudüs ve Beytullah'a gidişin yasak olduğunu biliyoruz. O yasaklar kalktığında Müslümanlar Beytullah'a ve Mescid-i Aksa'ya koşarak gittiler. Orayla bağlarımızı kopardılar, unutmamızı sağladılar. Bu unutma öyle bir noktaya geldi ki, 6 Eylül 1980'de Konya'da yapılan Büyük Kudüs mitingine kadar Kudüs hakkında geniş katılımlı toplumsal bir eylem olmamıştı. Ne gariptir ki 6 gün sonra da Kenan Evren Paşa, askeri darbe ilan etti. Anadolu'da hiçbir mesele yok ki, Kudüs'ten bağımsız olsun. Türkiye'deki her siyasi kırılma meselesinde, Anadolu'daki Müslümanların Kudüs'e yönelmesinin engellenmesi yatıyor.'' ifadelerini kullandı.

'DENİZ GEZMİŞ, İSRAİL KARŞITLIĞI YÜZÜNDEN Mİ İDAM EDİLDİ?'

Deniz Gezmiş'in Filistin Halk Kurtuluş Cephesi üyelik kartı olduğunu belirten Bülent Deniz, ''Deniz Gezmiş kendisi gibi solcu arkadaşlarıyla, Siyonaist İsrail karşıtlığını Filistin'de ortaya koydu. Deniz Gezmiş ne suç işledi ki idam cezasıyla cezalandırıldı? Acaba Kudüs Davası hassasiyetinden ya da Siyonist İsrail karşıtlığı yüzünden bu cezaya çarptırılmış olabilir mi? Yakın tarihi inceleyenlerin bu noktayı gözden kaçırmamaları gerekir. Siyasi kimliklerimiz ne olursa olsun, ortak davamız Kudüs'tür.'' ifadelerini kullandı.

'ANADOLU İLE KUDÜS ETLE TIRNAK GİBİDİR'

'Asıl esir olan ilk kıblemiz Mescid-i Aksa değil Müslümanlardır!' vurgusunda bulunan Deniz, ''Anadolu ile Kudüs, etle tırnak gibidir. Osmanlı, 30 Aralık 1516'da Yavuz Sultan Selim'le Kudüs'e girmiş ve 401 yıl 3 ay 6 günlük Osmanlı himayesi başlamıştır. Kudüs'le bağımızın ne olduğunu gidenler biliyor, gitmeyenler gittiğinde Mescid-i Aksa'nın doğu surlarının dibindeki Müslüman mezarlığını ziyaret ettiğinde görecekler. Orada Anadolu Müslümanlarının nasıl şehit düştüğünü görecekler.'' ifadelerini kullandı.

'KUDÜS TURNOSOL KAĞIDI GİBİDİR'

Kudüs'ün bir turnosol kağıdı olduğunu işaret eden Deniz, ''Bir adamın ne olduğuna bakmak istiyor musun? Kudüs davasındaki duruşuna bakacaksın. Fiiliyatta Kudüs, İsrail'in başkentidir. İlk tanıyan ülke Rusya'dır. İlk tanıyan Müslüman ülke de Türkiye'dir. 1917'de Filistin toprakları İngiliz manda yönetimine terk edildiğinden beri, ortada olan 103 yıllık bir planın ardından ABD Başkanı Trump bunu resmiyete döktü. Müslümanları uykudan uyandırdı. Zaten fiiliyatta tüm emperyaller için Kudüs, İsrail'İn başkentiydi! Trump bunu imza altına alarak bir iki yüzlülüğü bitirdi. O nedenle o günlerde Trump'a teşekkür etmiştim! Şimdi de İsrail'le yakınlaşan Araplar'a teşekkür ediyorum. Kendilerini deşifre ettiler. Arap Yahudiler, gizli planlarını artık aleni bir şekilde ortaya koymaya başladılar. Adı Arap cumhuriyeti olabilir. Ancak o bölgelerde yaşayan vatandaşlar bizim gibi ama yöneticileri açıktan post-siyonizmi başlatmışlardır. Kim Dahlan'la, kim Kushner'le el ele? Bunları artık görüyoruz.'' ifadelerini kullandı.

'BİDEN, TRUMP'TAN KALAN SÜRECİ DEVAM ETTİRİR'

Yeni ABD Başkanı Joe Biden'ın Kudüs'le ilgili nasıl hareket edeceği konusunda açıklamalarda bulunan Deniz, ''Biden, Trump'tan kalan süreci devam ettirir. Bir akış var ve o akışta, sorumluluk sahibi ne yapması gerkiyorsa onu yapmakla mükelleftir. Bu dönem Mescid-i Aksa için en kritik dönemdir. Artık süreci aleni yürütecekler. Aksa'mız Hiç olmadığı kadar tehdit altındadır.'' ifadelerini kullandı.

'MESCİD-İ AKSA BÜYÜK BİR TEHLİKE ALTINDA'

Büyük bir tehlikeyi işaret eden Deniz, ''Siyonist İsrail rejimi iki yıl önce, tarihinde ilk kez 36 saat boyunca Mescid-i Aksa'yı boşaltttı ve giriş çıkışlara kapattı. İçeriye iki tane pencereleri olmayan minibüs sokuldu. Ne koyuldu içeriye? Mescid-i Aksa'nın altına vakti ve zamanında patlatılmak üzere kimyasal mı konuldu? Yarın Mescid-i Aksa'yı hedef alan göstermelik göktaşlarıyla mı vuracaksınız? Burdan söylüyorum, büyük bir plan var. Gözümüze koskoca korona perdesi çektiler. Bu olayın Beytülmakdis'i çökertme planından ayrı olduğunu zannetmeyin. Bu adamlar aynı gün aynı saatte Vatikan'ı da vururlar, Beytülmakdis'i de vururlar.'' ifadelerini kullandı.

Habervakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?