banner29

Derin Gerçekler 'İş Bankası' gerçeklerini ortaya koymuştu! Erdoğan bir kez daha talimat verdi...

Usta yazar Abdurrahman Dilipak, Türkiye İş Bankası hakkındaki bilinmeyenleri geçtiğimiz yıllarda Derin Gerçekler'de dile getirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz gün bir kez daha talimat vererek CHP'nin Türkiye İş Bankası'ndaki hisselerinin hazineye devrini tekrar gündeme getirdi. MHP lideri Devlet Bahçeli de daha önce “CHP, Atatürk’ün mirasını Türk halkına iade etmeli” ifadelerini kullanmıştı.

Dosya 16.05.2020, 13:41 18.05.2020, 20:14
Derin Gerçekler 'İş Bankası' gerçeklerini ortaya koymuştu! Erdoğan bir kez daha talimat verdi...

Habervakti Genel Goordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın çarpıcı açıklamalarda bulunduğu Akit TV'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de geçtiğimiz yıllarda 'Türkiye İş Bankası' hakkındaki bilinmeyen gerçekler gündeme getirilmişti. Bu açıklamaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, söz konusu bankanın hisselerinin CHP'den hazineye devredileceği yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan geçtiğimiz gün aynı açıklamaları bir kez daha dile getirerek, gözlerin Türkiye İş Bankası'na çevirilmesini sağladı.

BAHÇELİ DE HEMFİKİR

MHP lideri Devlet Bahçeli de Türkiye İş Bankası'ndaki CHP hisselerinin hazineye devri konusunda ''CHP Atatürk’ün mirasını Türk halkına iade etmeli” ifadelerini kullanmıştı. Son olarak Bahçeli 'seçim kanunu ve siyasi partiler kanunun' değiştirilmesi yönünde açıklamalarda bulunmuştu.

BU TARİHİ KARARI ALACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz yıl AK Parti Grup Toplantısında Türkiye İş Bankası'nın Hazine'nin malı olacağını yönündeki açıklamaları şu şekildeydi:

 "Gazi Mustafa Kemal'in İş Bankası'nı CHP'ye değil Hazine'ye tahsisi vardır. Bu İş Bankası Hazine'nin malı olacaktır Allah'ın izniyle. Bu parlamento bu tarihi kararı da Allah'ın izniyle alacaktır. Milletin hazinesine İş Bankası oradaki hissesi ile yüzde 28 yine devredilecektir. Milletin malı.".

Geçtiğimiz gün Erdoğan yine benzer açıklamalarda bulunarak, ''Mevzuat belli, CHP’nin süreci nasıl yönettiği belli, fazla geciktirmeyin, çalışmayı bir an önce bitirin” ifadelerini kullanmıştı.

HAZİNE İŞ BANKASI'NDAKİ HAKKINI ALMALI

Türkiye İş Bankası'nın gerçek hissedarları hakkında Derin Gerçekler programında açıklamalarda bulunan Dilipak, ''Cumhurbaşkanlığı, Diyanet (Hilafet için Pakistan ve Kafkasya'dan gelen paralar), Afyon Terakki Servet Bankası, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve bir kısım CHP'li teşkilat üyesi Türkiye İş Bankası'nın hissedarıdır. İş Bankası'ndaki hak sahiplerinin haklarının verilmesi ve hazinenin de hakkını alması lazım.'' demişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?