banner30

banner29

Dilipak: Küskünlerin dönmesi fayda vermez

Usta yazar Abdurrahman Dilipak, AK Parti'de siyaset yapmış eski isimlerin tekrar bir araya gelmesi yönündeki temennileri değerlendirirken çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dosya 30.04.2019, 15:26 14.06.2019, 19:36
Dilipak: Küskünlerin dönmesi fayda vermez

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın gündemi yorumladığı Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de bu hafta da önemli açıklamalar yer aldı.

HERKES GELSİN DİYEMEYİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'kızgın demiri soğutalım' ve Bülent Arınç'ın 'Aile fotoğrafı verirsek, AK Parti'nin bugünkü gücünü 10 katına çıkarırız' açıklamalarını değerlendiren Dilipak, ''Bu kulağa hoş gelen çözüm beklenen faydayı vermez. İlkeli bir beraberliğe 'evet'.. Ama o gelsin bu gelsinle olmaz. Herkes kendi ekibiyle gelecekse, dün birbirine demediklerini bırakmayanların bir araya gelmesi inandırıcı olmaz. Özeleştiri yapıp gelirlerse inandırıcı olabilir. Ne olursan ol, gel mantığıyla hareket edilemez. Gelen de olacak, giden de olacak. Gelenleri yarın bir anlaşmazlıkta yine gidecekler ama bu sefer peşlerini çoğu kişiyi takacaktır. Gelemezler de diyemeyiz ama herkes gelsin de diyemeyiz.'' ifadelerini kullandı.

YENİ BİR KAVGANIN BAŞLANGICI OLABİLİR

Beraberliğin yeni bir kavganın başlangıcı olabileceğini söyleyen Dilipak, ''Kimlerin ne niyetle gelip gelmediğini de görmek lazım. Bir takım uluslararası yerlerin sözcülüğünü yapıp yapmadığına da bakmak gerek. İçeride bir takım gruplar oluşmuş. Yarın birisi diğerinin çarkına çomak sokarsa gider. Onlar da başkalarıyla ittifak kurarsa sıkıntı yaşarsınız. Siyasetin, ticaretin ve ideolojinin dili farklıdır. Bunları karıştırıp birbirinden ayıramazsanız, felaket o zaman başlar. Bana kalırsa artık ayıramıyorlar.'' ifadelerini kullandı.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?