banner29

Dilipak: NATO yakında ortadan kalkacak!

Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de Türkiye'nin NATO'ya katılımının 67. yıldönümü münasebetiyle Türkiye-NATO ilişkileri ve NATO'nun geleceği ele alındı..

Dosya 19.02.2019, 14:40 14.06.2019, 19:33
Dilipak: NATO yakında ortadan kalkacak!

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın gündemi analiz ettiği Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de Türkiye'nin NATO'ya katılışının 67. münasebetiyle Türkiye-NATO ilişkileri değerlendirildi.

NATO YAKINDA ORTADAN KALKACAK

''Sadece NATO askeri birlik değil. Devletleri yönetti, bünyesindeki devletlere emperyal çıkarları doğrultusunda yönlendirme yaptı'' diyen Deniz'in ifadelerinin ardından açıklamalarda bulunan Dilipak, ''NATO hukuken var olsa da fiilen ömrünü tamamlamıştır. NATO kurulduğu günden beri başımızın belası. Kore'de bizi ucuz asker olarak kullandılar. Bugüne kadar bizi Rusya'ya karşı bir savaş alanı olarak gördü. Biz komünizm korkutmacasıyla NATO'nun arkasına saklanıyorduk. Bu oyunlar hala bir şekilde oynanmaya devam ediyor. NATO gerçekte bir Siyonist-Haçlı ordusuydu. Sadece Avrupa'ın ve Amerika'nın çıkarları değil, İsrail'in güvenliğini de kendisi için önemli sayan bir yapıydı. Gelinen noktada NATO da VArşova Paktı gibi ortadan kaldırılması beklenen bir yapı.'' dedi.

AVRUPA KENDİ GÜCÜNÜ OLUŞTURACAK

Deniz'in ''NATO'nun ortadan kalkmasıyla nasıl bir alternatif ortaya çıkacak?'' sorusuna cevap veren Dilipak, ''Avrupa kendi gücünü oluşturmayı deneyecek. ABD giderek zayıflıyor. Zaten dünyanın öbür ucuna sıkıştı. Belki 3-5 eyalet ayakta kalır. İklim değişikllikleri böyle devam ederse zaten ABD'de kimse kalmayacak. ABD artık ciddi bir ülke değil. 62 tane patron var dünyada çoğu ABD'de yaşadığı için zengin gözüküyor. Onlar da çantalarını alıp gittiğinde ABD bir çöl. İngiltere Avrupa'nın parçası olmak değil, yönetmek istiyor.'' açıklamasında bulundu.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?