banner29

Dilipak tartışmalara noktayı koydu! Binali Yıldırım istifa etmeli mi?

Usta yazar Abdurrahman Dilipak, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın istifa etmeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olamayacağı yönündeki iddialara cevap verdi. TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın istifa etmesini gerektirecek hukuki bir zorunluluğun olmadığını belirtti.

Dosya 08.01.2019, 11:45 14.06.2019, 19:32
Dilipak tartışmalara noktayı koydu! Binali Yıldırım istifa etmeli mi?

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın analizlerde bulunduğu Akit TV'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın istifa etmeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olup olamayacağı tartışması ele alındı.

BÖYLE SİYASET OLMAZ

'AK Parti iyi ve kötü ne yaparsa yapsın karşısında olan bir muhalefet var'' diyen Dilipak, ''Muhalefet bir türlü denge tutturamıyor. Şimdi de aday olabilir mi, olamaz mı? AK Parti bu konuda hukukçularla görüşüyor. 'Böyle yapmasaydı daha iyiydi' diyorlar. Bir hukukiliği yok. Tamam yapmamış, ne yapacaksınız? Bu gömleğinin rengi çok şık olmamış, güzel bir gömlek giyebilirdin. Yani bu estetik bir eksiklik der geçersin. Bunun üstünden böyle siyaset yapamazsın.'' açıklamasında bulundu.

CHP İYİ BİLDİĞİ İŞİ YAPIYOR

Geçmişte bu tip olayların yaşandığını ifade eden Dilipak, ''Birileri etik tartışmasının arkasına saklanarak kriz çıkarmak istiyor. CHP, her zaman iyi bildiği işi yapıyor. Kriz çıkarıyor. Çözüm üretmek değil... Yani aday olmuş. Bu konuda hukukçular gerekli araştırmaları yapmış. Eleştirileri varsa başka onları söylesinler. CHP, her dyduğu şeye sarılarak siyaset yapmak istiyor.'' dedi.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?