banner30

banner29

Gupse Özay'ın babası Bergamalı köylülerden kaç para aldı?

Kazdağları'ndaki altın madeni çalışmalarına tepki gösteren sinema ve dizi oyuncusu Gupse Özay'ın babası avukat Senih Özay'ın Bergama'daki altın madenine tepki gösteren köylülerin avukatı olduğu ortaya çıktı. Avukat Senih Özay hakkında o dönem ortaya atılan iddialar yenilir yutulur cinsten değil...

Dosya 08.08.2019, 15:19 08.08.2019, 15:40
Gupse Özay'ın babası Bergamalı köylülerden kaç para aldı?

Son günlerde Kazdağları'nda yürütülen altın arama çalışmalarına tepkiler artarken, olaya tepki veren bazı isimler hakkında da birçok iddia ortaya atıldı. Bunların başında sinema ve dizi oyuncusu Gupse Özay geldi.

BERGAMALILARIN AVUKATI BABASI ÇIKTI

Özay geçtiğimiz günlerde instagram hesabından Kazdağları'ndaki altın arama çalışmalarına karşı, ''1993 yılında başlayıp tam 25 yıl süren, Bergama'daki siyanürle altın çıkarmaya karşı köylülerin avukatının kızı olarak; 25 yıl boyunca açılmış bin davayı, yapılmış bin eylemi görmüş biri olarak; şu an Bergama'daki bölgede yaşayan kadınların düşük yapma oranının artışının, kanser oranının artışının, hayvanlardaki genetik bozukluğun artışının farkında biri olarak; siyanürün doğaya ve insana yaptığı tahribatı görmüş biri olarak'' ifadelerini kullanmış ve dikkatleri üzerine çekmişti. Bu açıklamanın ardından Bergama'daki altın arama çalışmalarına karşı eylem yürüten köylülerin avukatı olan Senih Özay'ın Gupse Özay'ın babası olduğu ortaya çıktı.

KÖY EKMEĞİ DEDİ, BİN 300 TL İSTEDİ

Kamuoyu Senih Özay'ı Bergamalı köylülerden aldığı avukatlık ücreti polemiğiyle tanıdı. İlk başta avukatlık ücreti olarak Bergamalı köylülerden 'köy ekmeğiyle, köy peyniri' aldığını iddia eden Özay'ın daha sonra 325 köylüden bin 300'er TL para aldığı ve ödemeyenlere icra davası açtığı belirtilmişti. AİHM'den de yarım milyon lira kazanan avukat Senih Özay hakkında İzmir Vergi Dairesi de inceleme başlattığı belirtilmişti.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?