İBB'nin mazgal temizliği kararını İmamoğlu mu iptal etti? Şok detay...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İSKİ'nin açtığı kanal ve tünel bakım ihalelerini iptal ettirdiği ve iki aydır altyapı bakımı yaptırılmadığı aynı zamanda daha önce yapılan bakımların da parasının ödenmediği iddia edildi.

İBB'nin mazgal temizliği kararını İmamoğlu mu iptal etti? Şok detay...

İSKİ'nin açtığı kanal ve tünel bakım ihalelerini iptal ettirildiği, iki aydır altyapı bakımı yaptırılmadığı, daha önce yapılan bakımların parasının da ödemediği iddia edildi. Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'de 'mazgal temizliği' krizi İstanbul'daki aşırı yağışla birlikte ortaya çıktı.

METEOROLOJİ, İMAMOĞLU'NU YALANLADI

İmamoğlu ikinci tatilinden döndükten sonra Eminönü'nde yaşanan felaketten "meteoroloji"yi sorumlu tutmuştu. Bu suçlamanın ardından Meteorolojiden İBB'ye yanıt olarak, hava tahmin raporlarının devlet kurumlarına ve belediyelere gönderildiği, bu sağanak yağışın sel getireceği hakkındaki tahminin de günlerce önceden İBB'deki ilgili makamlara mail yoluyla iletildiği aktarılmıştı.

MAZGAL İHALELERİ 'İPTAL' EDİLMİŞ

Bunun yanında sıkça tartışılan 'mazgal' mevzusunda da yeni bilgilere ulaşıldı. İmamoğlu yönetimine geçtiktan sonra, belediyenin her sene düzenli olarak yaptırdığı mazgal ve kirli su gideri temizliğinin ihalesinin İBB'deki en yetkili makam tarafından iptal ettirildiği iddia edildi.

İşte o belge...

Bu ihalenin neden iptal edildiği hakkında herhangi bir açıklama İBB cephesinden henüz yapılmazken, sosyal medyadaki eleştiriler artarak devam ediyor.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5