banner16

İmamoğlu, küreselcilerin LGBT ajandasındaki isim mi?

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun küresel çetelerin LGBT ajandasında yer aldığı iddia edildi. Beylikdüzü Belediyesi'ndeki icraatları ile İmamoğlu'nun şüphe uyandırdığını iddia eden bir sosyal medya kullanıcısı, vatandaşın dikkatini bu konuya çekmeye çalıştı.

İmamoğlu, küreselcilerin LGBT ajandasındaki isim mi?

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde LGBT'ye yönelik aldığı kararlar nedeniyle, LGBT yanlısı bir politika çizen Ekrem İmamoğlu'nun hangi küresel çetelerle iç içe olduğu sorgulanmaya başladı.

İLK İŞ LGBT RENKLERİNİ LOGOYA KOYMAK OLDU, ONU DA HALKA MÂL ETTİLER

2014 yılında Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevine başlayan İmamoğlu'nun ilk icraatlarından biri belediye logosunu LGBT renkleriyle bezenmiş kırlangıç logosuyla değiştirmek oldu. Daha önce B şeklinde mavi beyaz renklerindeki kırlangıç logosu, Beylikdüzü'nün mavi ile yeşil içindeki uyumunu çağtıştırırken, LGBT renklerine geçilmesine ilçe sakinleri bir anlam veremedi. Söz konusu LGBT renkli logoyu anketle belirlediklerini söyleyen belediye yetkilileri, anketin sağlıklı bir şekilde yapılıp yapılmadığı konusunda da ellerinde net bir belge olmadığı ortaya çıktı. Konuyla ilgili anketin noter tasdikli belgelerinin de olmadığı ortaya çıkınca; LGBT renklerini ilçe sakinlerine mâl etmeye çalışan İmamoğlu yönetimindeki Beylikdüzü Belediyesi, tartışmaları kesin bir cevap veremedi.

NİLÜFER BELEDİYESİ'NİN LGBT DENEYİMLERİNDEN YARARLANMAK İSTEDİLER

İmamoğlu yönetimindeki Beylikdüzü Belediyesi'nde 'Toplumsal Eşitlik Birimi' adı altında LGBT'ye yönelik çalışmaların yürütüldüğü ortaya çıktı. CHP'li Nilüfer Belediyesi'nin LGBT'lilerle ilgili yaptıkları çalışmaları araştırdıklarını duyuran Beylikdüzü Belediyesi, LGBT konusunda daha ağırlık çalışmalar yapılacağını duyurmuştu. CHP'lilerin bile isyan ettiği Nilifer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, mahalle komitelerinde 5'te 1 LGBT üyesi zorunluluğu getirmeşti. 

FORMDA YER ALAN CİNSİYET KISMINDA 'DİĞER' SEÇENEĞİ YER ALDI

İBB Başkan adaylığı döneminde de LGBT kartını öne sürdüğü iddia edilen İmamoğlu, 'Gönüllü İletişim Ağı' formunda cinsiyet seçeneklerinde 'kadın,erkek ve diğer' ifadelerini kullanması eleştirilmişti.

TÜRKİYE'NIN SADIQ KHAN'I İMAMOĞLU MU?

Küreselcilerin LGBT ajandasında İmamoğlu'nun yer aldığını ifade eden Murat Soydan adlı twitter kullanıcısı, Londra'nın Müslüman Belediye Başkanı Sadıq Khan'ın da LGBT aktivisti olduğunu vurgulayarak, Khan'ın küreselcilerin figür ismi George Soros'la olan randevusunun pek masum olmadığını dile getirdi. Soros'un Türkiye'de İmamoğlu ile bağlantılarının da olabileceğini belirten Soydan, Osman Kavala ile Ekrem İmamoğlu'nun reklam çalışmalarının aynı elden çıkmış gibi durduğunu da ifade etmeden geçemedi.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5