İşte Çin zulmü! BBC görüntüledi! Peki neden şimdi?

BBC Türkçe, Çin'in Doğu Türkistanlı Müslümanları esir tuttuğu toplama kampına girdi. Zorbalıkla, hürriyetlerinden mahrum bırakılarak toplama kamplarında tutulan Müslümanlara, eğitim verildiği bahanesiyle insanlık dışı işkenceler yapılıyor. İşte Çin'in maskesi...

İşte Çin zulmü! BBC görüntüledi! Peki neden şimdi?

Normal şartlarda haberimizin içerik metni buraya kadar gayet doğal! Zalim Çin'in, hegemonyası altında tuttuğu topraklarda ki soydaş ve dindaşlarımıza yaptıkları zulümleri anlatmaya kitaplar yetmez! Ancak ne oldu da BBC birden merhamete gelerek Çin'in zulümlerini hatırladı ve BBC Türkçe Çin'in Doğu Türkistanlı Müslümanlara zulümler yaptığı "okul" maskesine bürünmüş toplama kampına girdi? S400 tartışmaları ekseninde Rusya ile süregelen yakınlaşma ve İpek Yolu üzerinde ki Çin'in etkisinden haklı olarak pek rahatsız olan merkezler, Erdoğan'ın tam da Çin ziyareti öncesinde bu tür haberleri servis etmelerinin arkasındaki derin amaç ne olabilir acaba? Bu  kadarıyla yetinerek gerisini okuyucularımızın ferasetine bırakıyor ve haberimize devam ediyoruz.

İşte Çin'in maskesi...

Müslümanların sözde 'radikal' tutumlarının önüne geçebilmek için onları eğittiklerini dile getiren Çin'in zalim yetkilileri, Çinli Müslümanlara yine sözde müzik resim vb. eğitimler veriyorlarmış.

ÇİNLİ YETKİLİLERİN GÖZETİMİNDE ROPÖRTAJ

Çin zulmünde toplama kampında yaşayan Müslümanlarla yapılan ropörtajda Doğu Türkistanlı bir genç, muhabirin,"Burada olmak senin tercihin mi?" sorusuna, "Evet. Radikal düşüncelerden ve terörizmden etkilenmiştim. Yasalar hakkında pek fazla bilgim yoktu." şeklinde cevap verse de yüzündeki yaralar ve ropörtaj esnasında Çinli yetkililerin gözetimi dikkatlerden kaçmadı.

"KALBİM LÜTFEN DAYANMAYA DEVAM ET"

Öte yandan bir duvar yazısıyla karşılaştığını ve yazanın kimliğinin açığa çıkmasından korktuğu için yayınlayamadığını dile getiren muhabir, "Binalardan birinde bir duvar yazısına rastladık, 'Kalbim lütfen dayanmaya devam et.' yazıyordu." dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2019, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5