banner29

Kadir Mısıroğlu yıllar önce Karabağ'daki zaferi böyle işaret etmişti!

Merhum tarihçi-yazar Kadir Mısıroğlu, Azerbaycan'ın Türkiye'yle olan bağları yüzünden cezalandırıldığını, bizim de yeteri kadar sahip çıkmadığımızı 90'larda yaptığı bir açıklamada dile getirmişti. Mısıroğlu o gün Karabağ'da yaşanan zulümlerin gelecekte zafere gebe olduğunu vurgulamıştı.

Dosya 15.10.2020, 17:27 15.10.2020, 17:47
Kadir Mısıroğlu yıllar önce Karabağ'daki zaferi böyle işaret etmişti!

Yaptığı açıklamalarla Türkiye gündeminden düşmeyen ve bir döneme damga vuran tarihçi-yazar Kadir Mısıroğlu, kardeşlik vurgusu yaptığı bir konuşmada Azerbaycan'la ilgili dikkat çeken tespitlerde bulunmuştu. 

KARABAĞ'DA YARIN GALİP GELİNECEK

''Bir milletin başına ateş yağıyor biz alakadar olmuyoruz'' diyen Mısıroğlu, ''Bosna'da kan gövdeyi götürüyor. Karabağ'da Ermeni şunu yapıyor, bunu yapıyor. Sabahleyin unutuyor. Ölenlerden bir tanesi senin kardeşin olsa, bir hafta çorba içmezsin. 'Mümin müminin kardeşi' Kur'an'da senin hayatında değil. O Ermeni'nn hedefi Türkiye'dir. Azerbaycan, Türkiye'ye meyyal olduğu için, dostluğundan dayağı yiyor. Biz ne vicdansız bir milletiz ki, bizim yüzümüzden dayak yiyen dayak yiyen dostumuza yardıma koşmuyoruz. Karabağ'da Osmanlı diriliyor. Varsın bugün mağlup olsun, yarın galip gelecek.. Bunlar bu uyuyan milleti uyandırmak içindir. Bugünkü kötü adamların kötülüğü bile böyledir.'' ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?