banner30

banner29

Kur'an'a el basan CHP'nin ırkçı adayı göreve gelir gelmez bakın ne yaptı!

CHP'nin Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, yerel seçimler öncesi yürüttüğü kampanyada Suriyeliler'i hedef göstermiş ve yaşam alanı sunmayacağını vadederek büyük bir ırkçılık örneği sergilemişti. Başkan seçilen Özcan, ilk iş olarak kentteki yabancı uyruklu insanları hedefe koydu.

Dosya 08.04.2019, 18:24 18.07.2019, 22:25
Kur'an'a el basan CHP'nin ırkçı adayı göreve gelir gelmez bakın ne yaptı!

Dünyada artan ırkçılık rüzgarı Türkiye'de CHP ve İYİ Partili adayları etkisi altına almayı başardı. İYİ Parti'nin Fatih Belediye Başkan Adayı İlay Aksoy'un Suriyeliler'e karşı astırdığı ırkçı afiş toplatılmış ve kamuoyundan tepki görmüştü. Söz konusu olayın bir benzeri CHP'nin Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan tarafından sergilendi.

SURİYELİLER'İ BOLU'DA İSTEMİYORUM

Yerel Seçimleri öncesi yürüttüğü propaganda faaliyetlerinde ''Seçilirsem Suriyelilere ruhsat vermeyeceğim, bir kuruş belediye kasasından yardım yapmayacağım. İçime sinmiyor, kabullenemiyorum… Bu misafirlik fazla bile uzadı. Bolu'ya yerleşip, Türkiye'de kalsınlar istemiyorum.” açıklamalarında bulunarak, Türkiye'de daha önce görülmemiş ırkçı bir tutum sergiledi.

GÖREVE GELİR GELMEZ YABANCI UYRUKLULARI HEDEF ALDI

CHP'nin ırkçı ve farklı kültürlere yaşam hakkı tanımayan böyle bir adayı halkın önüne çıkarması, CHP'nin gerçek yüzü olarak yorumlandı. Irkçılık fitilini ateşleyen CHP'li Özcan, Bolu'da Suriyeliler'e karşı gerçekleştirilebilecek olası saldırıların da zeminini hazırlamış oldu. Göreve gelen Özcan'ın ilk işi de yabancı uyruklu vatandaşlara yardım yapılmaması yönünde talimat verdi.

ÖPTÜĞÜ KUR'AN'A VE ANAYASAYA AYKIRI HAREKET EDİYOR

Geçtiğimiz günlerde mazbatasını alıp, Kur'an'a el basarak Bolu Belediye Başkanlığı görevini devralan Özcan'ın Hucurat Suresi'nin 13. ayetinden de haberi olmadığı ortaya çıkmış oldu. ''Ey insanlar! Şüphesiz sizi bir erkek ile bir dişiden yarattık, tanışasınız diye sizi kavim ve kabilelere ayırdık, Allah katında en değerli olanınız O’na itaatsizlikten en fazla sakınanınızdır. Allah her şeyi hakkıyla bilmektedir, her şeyden haberdardır.'' diyen Kur'an'a ve Anayasa'nın 10. maddesine (Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.) aykırı bir tutum sergilemektedir.

ERDOĞAN'A HAKARET ETMİŞTİ

Yerel seçim çalışmaları kapsamında yürüttüğü faaliyetler esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rahatsızlığından istifade ederek hakaretlerde bulunan Özcan, ''Çok şükür Tayyip Erdoğan'ın sesi gibi değil Tayyip Erdoğan'ın o konuşmasını dinleyen var mı? Yani sesi kadın sesi desen kadın sesi değil, erkek sesi desen erkek sesi değil, resmen üçüncü türün sesi gibi konuşuyor" ifadelerini kullanarak büyük bir siyasi nezaketsizlik ortaya koymuştu.

Haber Vakti

Yorumlar (1)
Recep dülek 2 yıl önce
Özcan başkanım rabim sizi başımızdan eksik etmesin
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?