Marifet bu kaypak zeminde ayakta kalabilmektir!

Yazarımız Muhammed Köse, bugün kaleme aldığı yazısında yaptığı açıklamalarda marifetin bozuk bir zeminde ayakta kalmak olduğunu vurgulayarak, her şeyin düzgün olduğu bir ortamda doğru olmanın marifet sayılmayacağını belirtti.

Marifet bu kaypak zeminde ayakta kalabilmektir!

Kaleme aldığı toplumsal analizlerle dikkat çeken yazarımız Muhammed Köse kaleme aldığı yazısında ''Marifet bu kaypak zeminde ayakta kalabilmektir!'' vurgusunda bulundu.

İşte Köse'nin söz konusu yazısı:

Düz bir yolda herkes yürür; marifet, engebeli yolda sorunsuz yürüyebilmektedir. Başarılı bir belediye çalışması sonucu yapılmış, gayet kaliteli bir kaldırımda herkes yürür; mesele, kaldırım olmayan yerlerde doğru yerde yürüyebilmektedir.

Sert ve kuru bir zeminde herkes yürür; beceri, buzlu ve kaygan bir zeminde sadece ayakta kalabilmek değil yürümeye devam edebilmektedir.

Hayatın imkan ve şartlarının lehine olduğu bir ortamda herkes yaşar; marifet, ölümün kol gezdiği zamanlarda, hastalıkların, savaşların ve acıların ortasında yaşamaya devam edebilmektedir.

İnancın ve adaletin payidar olduğu bir toplumda herkes adil ve emin bir insan olarak var olmayı başarabilir; zor olan, çirkin ve zulmün gündelik hayatın parçası haline geldiği, hırsızlık ve haksızlığın sıradanlaştığı bir düzlemde var olabilmektedir.

Ayaklarının bile seni dinlemediği, aklının başını alıp gitmek istediği, dizinin tutmadığı, gözünün emniyet ve tehlikeyi ayırt edecek kadar göremediği, alaca karanlık bir puslu anda; bastığın yerin diken mi gül mü olduğunu bilemediğinde, buz mu beton mu anlayamadığında, tuttuğun elin dost mu düşman mı olduğunu hissedemediğinde, yoldaşlarının yolcu mu hancı mı olduğundan şüphe ettiğinde, işte tam o saçma sapan anda, yere sağlam basabilmek ve ayakta kalabilmek ve varlığını, fikrini ve inancını koruyabilmektedir marifet!

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5