banner29

Nevşin Mengü, S-400'ü karalarken 'Amerikancı' ilan edildi!

Uzmanlarla S-400 görüşmesinde bulunduğunu iddia eden Nevşin Mengü, Türkiye'nin Rusya'ya söz verdiği için bu savunma sistemlerini alacağını ancak kullanmayacağını söyledi. S-400'ün özelliklerini küçümseyen Mengü'nün bu açıklamaları sosyal medyada kendisi hakkında 'Amerikancı' yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Dosya 04.07.2019, 15:06 04.07.2019, 15:40

Almanlar adına Türkiye'de yayın yapan Deutsche Welle'de çalışan Nevşin Mengü'nün S-400'ler hakkında yayınladığı bir video sosyal medyayı karıştırdı.

S-400 TÜRKİYE'Yİ KORUYAMAZ

Konuştuğu tüm uzmanların, s-400'lerin Türkiye'nin sınırlarını koruyamayacağını söylediğini aktaran Mengü, "S-400 savunma sistemiyle ilgili tüm konuştuğum uzmanlar diyorlar ki: 'Aslında bu S-400 sistemi Türkiye'nin aldığı çok da öyle kapsamlı Türkiye'nin sınırlarını kapsamlı koruyacak bir sistem değil. Aksine bu çok sınırlı bir yeri koruyabilir. Dolayısıyla Türkiye'nin çok verimli kullanabileceği sistem değil.' diyor." ifadelerini kullandı.

KİMİ AMERİKANCI KİMİ DE ALMANCI DEDİ

Dünyanın en büyük silah sanayisine sahip ülkelerinin başında gelen Rusya'nın ürettiği S-400'leri kötüleyen Mengü, bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından 'Amerikancılık'la suçlandı. Almanya'nın finanse ettiği bir yayın organında çalışmasına da göndermede bulunan bazı kullanıcılar da Mengü hakkında 'Almanya'dan direktif alıyor' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Yusuf Cihan 2 yıl önce
Havuzdan çıkıp, ülke güvenliği hakkı da yorum yapıyor. Git saçını başını kurut, aklının almadığı işlere burnunu sokma amerikan cariyesi kadın...
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?