Ömer Turan'dan dikkat çeken çıkış! 'Cumhurbaşkanım' diyerek başladı ve...

Bir dönem AK Parti lehine yaptığı yorumlarla tanınan Ömer Turhan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Ömer Turan'dan dikkat çeken çıkış! 'Cumhurbaşkanım' diyerek başladı ve...

Eski AK Partili Ömer Turan'da bu meseleyi göz önünde bulundurarak bir tweet dizisi paylaştı.

İşte o paylaşım:

1. Sayın Cumhurbaşkanım AK Partinin şimdiye kadarki tüm başarı ve zaferlerinin ana mimarı sizsiniz. Siz olmasaydınız AK Parti bu başarıların hiç birine imza atamazdı.Efendim, sadece başarının değili hatalarında ana mimari Sizsiniz, dünkü seçim hizmetinin ana sorumlusu da sizsiniz

2. Sayın Cumhurbaşkanım, ben, herkesin için için konuştugu ama korktuğu için en yakınlarına dahil söyleyemediği noktaları linç edilme ve Bedel ödeme pahasına buradan açıkça söyleyeceğim.Efendim, son dönemde Hatta üzerine hata yapıyorsunuz. Maalesef hatalarınız ısrar ediyorsunuz

3. Sayın Cumhurbaşkanım en büyük hatanız yaptığınız atamalar. Beştepe, kabine, Bürokraside yaptığınız atamaların önemli bir kısmı çok tepki çekiyor. Efendim Kimileri çekindikleri kimileri ise size yalakalık yapmak için yaptığınız atamalara karşı oluşan tepkiyi size söylemiyorlar.

4. Sayın Cumhurbaşkanım Bu bağlamda aile üyelerinizin Siyasette yer alması çok büyük tepki çekiyor. Mesela damadınız Berat Beyin Maliye bakanı olarak atanması kamuoyunda müthiş bir tepkiye neden oldu. Berat Bey kamuoyunda hatta AK Parti tabanında hiç ama hiç sevilmiyor.
5. Bir Allah'ın kulu da size,Efendim,Berat Bey ve aile üyelerinin Siyasette yer almasına yönelik kamuoyunda çok büyük tepki var diyemiyor. Zaten bunu diyebilecek kişileri ise etrafınızda bulundurmuyorsunuz.Etrafınızdaki kişilerin çok büyük bölümü her yaptığınızı onaylayan kişiler

6. Diğer bir nokta ise seçim esnasında benimsediğimiz söylem ve strateji. Efendim hem söyleminiz hem stratejiniz baştan sona hataydı. Belediye secimini beka uzerine oturtmanız, Belediye seçimine engaje olmanız, ilce ilce miting yapmanız hem ilkesel hem de taktiksel olarak hataydı

7. Sayın Cumhurbaşkanım seçim esnasında rakiplerinize karşı kullandığınız siyasi dil hiçbir şekilde kabul edilemezdi. 31 mart öncesi Meral hanıma karşı kullandığınız dil, 23 Haziran öncesi İmamoğlu'na karşı kullandığınız dil her açıdan yanlıştı, hoş degildi.

8. 31 mart öncesi Meral hanımı, 23 Haziran öncesi Imamoğluna yargı üzerinden göndermelerde bulunmanız Maalesef Türk siyasi tarihine kötü bir örnek olarak geçecek. İşin garibi bunun hata olduğunu herkes bilmesine rağmen hiç kimse sizi uyarmadi ya da Siz dinlemediniz.

9. Sayın Cumhurbaşkanım, tweetlerimin altındaki yorumlara okursanız herkesin tweetlerden sonra benim gözaltına alınacağımı yazdığını görürsünüz. İşte en büyük hatanizda bu. Size yönelik çok makul eleştiriler yargısal sureç, hafif sert eleştiri ise gece üçte gözaltı ile bitiyor.

10. Sayın Cumhurbaşkanım bırakın Devlet başkanına, hiç bir Türk vatandaşına hiç kimse hakaret edilemez.Size yönelik en küçük hakarete herkesten önce biz karşı çıkarız. Ama devlet başkanına eleştiri,uyarı hem İslami hem de anayasal haktır Hatta hakkın ötesinde bir görevdir efendim

11. Sayın Cumhurbaşkanım, Hazreti Ömer (ra) hutbede kendini eleştiren cahil bir kadına "kadın doğru söylüyor" demişti. O işte siz size yönelik en küçük bir eleştiriye daim müsamaha göstermiyorsunuz. Avukat ordunuz hemen tazminat ve Ceza davaları açıyor.

12. Sayın Cumhurbaşkanım size kesinlikle hakaret etmedim aksine saygı çerçevesinde makul eleştiriler yönetlmek istiyoruz. Sizden çok bir şey istemiyoruz. Bir kadının Hz Ömer'i eleştirdiği gibi, Biz de sizi eleştirebilmek ve eleştiriden sonra güven içinde olmak istiyoruz.

13. Sayın Cumhurbaşkanım, Etrafınıza demirden ağlar ördünüz, Size hiçbir şekilde ulaşılamıyor, ulaşabilenlerin ise size yönelik en küçük bir eleştiri yöneltmesine müsaade edilmiyor. Tüm bunları aşıp sizi eleştirenleri ise Siz çok sert bir şekilde tersliyorsunuz. Yapmayın efendim.

14. Sayın Cumhurbaşkanım, yaptığınız bu hatalardan dolayı Daha düne kadar "Ya rabbel alemin bizim ömrümüzden al Cumhurbaşkanımızın ömrüne ver" diyen kişiler Sizin yaptığınız hatalardan dolayı sizinle olan gönül birliklerini sonlandırmış durumdalar.

15. 15. Efendim kızgın demiri soğutacağız dediniz ama söylem ve eylemlerinizle demiri daha da kızdırdınız. Efendim Türk milleti 12 Eylülden sonra ilk kez bu kadar kutuplaştı. Bunda Maalesef sizin siyasi söylem ve diliniz etkili oldu. Siyasi söylem ve dilimiz her açıdan hatalı.

16. Sayın Cumhurbaşkanım diğer bir konu ise söylem ve eylemleriniz deki tutarsızlıklar. Son 4 aydır tüm seçim kampanyanızı HDP karşıtlığı üzerine kurdunuz, ama seçimden 3 gün önce terörist başı Öcalan'ın siyasi mesajı devletin resmi Ajansı AA tarafından yayınlandı.

17. Bu yetmedi, TRT terörist başının kardeşi ve kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan ile bırakın kuzeyinde röportaj yaptı ve bu röportaj Devleti'nin resmi kanalı TRT de yayınlandı. Efendim bunu muhalefet yapsaydı nasıl tepki gösterirdiniz?

18. Efendim biz sizi o kadar çok sevdik ki hiçbir hatayı size konduramadık. Hep "Reisin etrafı örülmüş onu yanıltıyorlar" dedik. Efendim etrafınızdakileri atayan Sizsiniz. Tüm tabanının eleştirdiği Bülent Arıncı sağ kolunuz yapan sizsiniz? O gazetecileri Uçağınıza alan Sizsiniz?

19. Sayın Cumhurbaşkanım Türk milleti şimdiye kadar hiç kimseye vermediği destegi Size verdi. Galip çıktıgınız seçimlerini sayısını unuttum.Türk milleti ölüm pahasına sizin yanınızda oldu.15 Temmuz Şamlı direnişi bunun en somut örneğidir. Türk milleti size her türlü desteği verdi

20. Sayın Cumhurbaşkanım Türk milleti sizin hatalı söylem ve eylemleriniz den dolayı size olan desteğini her geçen gün azaltıyor. Dünkü sonuçlar bunun en somut örneği. Oylarınız %50 lerden %30lara düştü. Ülkeyi tek başına yönetebilme desteğini kaybetmiş durumdasınız.

21. Son 5 seçim de hep Seçimden sonra her şeyi değiştireceğim dediniz ama Seçimden sonra tabanın tepkisini çeken uygulamalara devam ettiniz.Hiçbir değişiklik olmadı aynı hamam aynı tas devam etti.En önemli noktalara tepki çeken isimler atandı uçağa tepki çeken gazetecilere alındı

22. Efendim, yine "sandıgın verdigi Mesajı aldık, dersimize iyi çalışacağız" diyeceksiniz. Ama ben şahsen Sonuçta bir değişikliğin olacağına hiç inanmıyorum. Bu dediğiniz söylem de kalır.Bir iki tane kısmi,sembolik değişiklik olur, Sayın Hilal Kaplan yine uçakta baş köşeye oturur

23. Sayın Cumhurbaşkanım,18 senedir sizi Ölümüne destekleyen benim gibi Milyonlarca kişi Artık sizi sorgulamaya başladı.Bunların bir kısmı benim gibi desteğini sizden destegini çekti, bir kısmı desteğini çekmeyi düşünüyor, diğer kısmı ise sizi sorgulamaya başladı.Efendim durum bu

24. Efendim sıradan bir belediye seçimini yanlış söylem ve strateji ile referanduma ve genel seçime döndürdünüz. Gereksiz bir risk aldınız. Sizin yanlış söylem ve eyleminizle İmamoğlu dün sadece binalibeyi degil sizi de siyaseten yenmiş oldu. Böyle bir hatayı nasıl yaptınız?

25. Sayın Cumhurbaşkanım dünkü hezimetin onlarca nedeni var. Ama Çok üzülerek şunu söylemek zorundayım,bu hezimetin ana sorumlusu maalesef Sizsiniz ve Sizin atadığınız danışmanlar, yetkililer, siyasiler. Efendim Kendi kendinize çok büyük zarar verdiniz, Hala da veriyorsunuz.Niye?

26. Ben size yönelik tüm Umut ve güvenimi kaybettim efendim. Gerekli değişiklikleri yapacağınıza zerre kadar ihtimal vermiyorum. Yeni getireceğiniz isimler eski isimlerden daha çok tepki çekecektir. Maalesef yine aynı sert üslübunuzu devam ettireceğinizi tahmin ediyorum.

27.Avukat ordunuz Muhtemelen bu yazdıklarım içinde dava açacaktır.Belki savcılık cumhurbaşkanına hakaretten doğrudan soruşturma açar. Zaten gak diyene dava açılıyor guk diyen gözaltına alınıyor.Canınız sagolsun Efendim Ne diyeyim.Selametle Cumhurbaşkanım, sıhhat ve afiyet dilerim

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5