banner29

Şevki Yılmaz İsra ve Mirac gecesine özel yazdı: "Miracımız!"

İslam alemi, Recep ayının 27. gecesine denk gelen İsra ve Mirac gecesinin heyecanına hazırlanırken, İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz, İsra ve Mirac gecesine özel yazısını kaleme aldı. "Bu gece Eşsiz Önderimiz Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimiz ’in Mübarek İsra ve “Miracını” yeniden ihya edeceğiz inşallah!" ifadelerini kullanan Yılmaz, "imanımızı yeniden tazeleyeceğiz." dedi.

Dosya 10.03.2021, 17:05 10.03.2021, 21:00
Şevki Yılmaz İsra ve Mirac gecesine özel yazdı: "Miracımız!"

İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz, İsra ve Mirac gecesine özel yazısını kaleme aldı.

İşte Şevki Yılmaz'ın "Miracımız!" başlıklı o yazısı:

Bu gece Eşsiz Önderimiz Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimiz ’in Mübarek İsra ve “Miracını” yeniden ihya edeceğiz inşallah!

“Kulu Muhammed’i bir gece Mescid-i Haram’dan (Kâbe’den) yola çıkararak, kendisine bazı mucizelerimizi, yaratma, yaşatma ve yönetme ile ilgili delillerimizi gösterelim diye, çevresini kutsal kıldığımız Mescid-i Aksa‘ ya (Kudüs’e) ulaştıran Allah, her türlü noksanlıktan uzaktır. O her şeyi işiten ve her şeyi görendir.”[İsra-1] ilahi mesajına imanımızı yeniden tazeleyeceğiz.

Mescid-i Aksa’dan tüm âlemlerin sınır hududu “Sidretül Münteha’ya, oradan da bizzat Allah’ın huzuruna varış mucizesini “ruh” ve “bedenle” gerçekleştiren Âlemlerin Efendisi Hz. Muhammed (s.a) Efendimize ve izinden gidenlere salat olsun, selam olsun.

“Göğe yükselme” manasına gelen Mirac; Yükseliş, kalkınma ve ilerleme manalarına da gelir.Bu manalar etrafında;

Miracımız; İnkârdan, İhanetten ve gafletten sıyrılarak, Allah’a sadık bir Kul ve Elçisi Hz. Muhammed (s.a) Efendimize Sadık bir Ümmet olarak sadakat(Sıddık) Makamına yükseliş olmalıdır!

Miracımız; Nefsimizin kötü heva ve arzularından sıyrılarak ruhumuzun gıdası, Allah’ı sevmeye ve emirlerini yaşamaya ve yasaklarından kaçınmaya yükseliş olmalıdır!

Miracımız; Her türlü cehaletin karanlıklarından imanın, ilmin, sanatın ve teknolojinin aydınlıklarına yükseliş olmalıdır!

Miracımız; Kapitalizm, sosyalizm ve laisizm gibi her türlü “şirkten”, küfürden ve inkârdan hakiki “Tevhidi İman”’a yükseliş olmalıdır!

Miracımız; Düşmanlıktan, ayrılıktan; kardeşliğe ve birliğe yükseliş olmalıdır!

Miracımız; Kinden, nefretten ve hasetten; sevgiye, merhamete ve güzel Ahlaka yükseliş olmalıdır!

Miracımız; Her türlü hayâsızlıktan, edepsizlikten, yalan ve iftira gibi ahlaksızlıktan; dürüstlüğe doğruluğa ve güzel ahlaka yükseliş olmalıdır!

Miracımız; Yeryüzünde, başta Siyonist canavarların işgalinde olan Mescid-i Aksa’nın Muhafız şehri Kudüs-ü Şerif ve Filistin olmak üzere, hâlâ devam eden işgal ve esaretten, istiklaline ve özgürlüğüne yeniden yükseliş olmalıdır!

Miracımız; Irkçılık, particilik, mezhepçilik, tarikatçılık ve cemaatçilik belalarından kurtulup; hep beraber “Ümmet” ruhuna ve “Uhuvvet” şuuruna yükseliş olmalıdır!

Miracımız; Cehaletten ve çobansızlıktan paramparça olmuş ve inim inim ağlayan İslam’a isyan âleminden, Türkiye’nin önderliğinde “Siyasi ve İktisadi İslam Birliği” âlemine yeniden yükseliş olmalıdır! Dua ve temennilerimizle tüm Müslüman kardeşlerimizin miracını tebrik ediyoruz.

Miracımız; “Allah’a şükür, saygı ve saygı duruşu”, “Allah katında değerimizi artıran”, “Cehennemden ve her türlü günah, zulüm ve kötülüklerden koruyan”, “Allah’a yöneliş, yakarış ve dua” manalarına gelen ve Mirac’ta özel bir törenle bize hediye Namaz ’la Allah’a Kulluk Makamına yükselişimiz olmalıdır!;

“Müminin Miracı Namazdır” Hadis-i Şerif’inin ışığında Dinin ve devletin direği; “İlim, İman, Namaz ve Ahlak nesli” yetiştirmek için uğraşanların Allah daim yar ve yardımcısı olsun.

Allah’tan başka hiçbir makama, mala, kişiye ve hiçbir şeye secde etmeyecek bir nesil yetiştirmek için okullarımıza; Kur’an-ı Kerim, Siyeri Nebi ve Ahlak derslerini koyanlardan ve sebep olanlardan da Allah razı olsun!

İlim, İman, İnfak, İhsan, İhlas, Namaz, Zekât, Oruç, Hac, Cihad, Ahlak ve Dua “Burak’ıyla yeni Miraclara devam inşallah!

Ama daha Miracımızın ilk basamağındayız. Şımarmadan, yorulmadan ve dağılmadan İlim ve ahlakla donanmış Din ve Vatansever Nesil yetiştirmek için var gücümüzle uyarmağa ve çalışmaya devam inşallah!

Devletimizin Kıblesini Roma’dan Kabe-i Muazzama ’ya, Pazarı Cuma’ya, Mescidi Aksa’mızı Özgürlüğüne, Batılı ve Batıl anayasayı Hakka dayalı Milli bir Anayasaya çevirecek Refref’imizle Yeniden Büyük Türkiye’nin maddi ve manevi Miracı için; dağılmadan bölünmeden Ümmet ruhu ve şuuruyla Uyarmaya, birleşmeye ve çalışmaya devam inşallah!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?