banner30

banner29

Şevki Yılmaz: Kıblemiz şaştı! Roma'ya döndü...

İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz, Akit TV ekranlarında yayınlanan, 'Milli Diriliş' programında yine çok çarpıcı açıklamalara yer verdi. Kıbleden şaşıldığını dile getiren Yılmaz, "Kıble; sadece orucun kıblesi değil, sadece namazın kıblesi değil, hayatın kıblesidir." ifadelerini kullandı. Yılmaz, "Kıblenizi teke düşüreceksiniz, Beytullah'a döneceksiniz." ifadelerini de sözlerinin arasına ekledi.

Dosya 14.10.2020, 15:52 14.10.2020, 21:28
Şevki Yılmaz: Kıblemiz şaştı! Roma'ya döndü...

Her salı Akit TV ekranlarında Milli Diriliş'te gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulunan Şevki Yılmaz, dün akşam da önemli konuların altını çizdi. 

Mart başından bu yana bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüse değinerek konuşmasına başlayan Yılmaz, Allah'ın yoldan çıkan kullarına 'uyarıcılar' gönderdiğini, uyarıcılar da devreden çıkarsa; yoldan çıkan, isyan eden, kullarına, "Ya masaj, ya mesaj gelir. Bakın masaj geldi. Bu korona belası, bütün umuma gelmiş bir bela. İyiyi de, kötüyü de ayırmadan." ifadelerini kullanarak, Enfal suresi 25. ayetle örnek verdi.

KABE SİZE KÜSKÜN! SADECE NAMAZDA KIBLENİZ KABE OLMASIN...

Yılmaz, Kabe'nin yolunun bırakılıp, Roma'ya dönüldüğünü söyledi ve şunları ekledi:

"Kabe size küskün. Adeta insanlığın yaratılış ayarlarına dönmesinin sinyalini veriyor Beytullah." dedi.

Sadece namaz kılarken kıblemizin Kabe olamması gerektiğini savunan İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz, " Kur'an-ı Kerim'de onaların kıblelerine uymayın diyor Allah. Allah Allah, biz onların kıblesine nerede uyduk ki? Biz hac için Efes'e, Roma'ya gitmiyoruz ki kıblelerine uyalım. Kasıt ne? Kıble denince; sadece orucun kıblesi değil, sadece namazın kıblesi değil, hayatın kıblesidir. Doğumdan başlar, ismimize kadar. Evleneceğimiz eşimizden, düğünümüze kadar. Yapacağımız ticaretten, seçeceğimiz siyasetçiye kadar, her şeyde kıble, Beytullahtır." ifadelerini kullandı.

KIBLE DEĞİŞİNCE, MUSİBETLER ARTTI

Kıblelerin değiştini söyleyen Yılmaz, " Öyle siyasette kıble Fransa, Medeni kanunda İsviçre, ticarette İtalya olmayacak. Kıblenizi teke düşüreceksiniz, Beytullah'a döneceksiniz." dedi. Ardından sözlerine devam eden Şevki Yılmaz, " Kapitalizm bir musibettir. Kemalizm bir müsibettir. Laiklik bir musibettir. Evlatların ana babalarını 'muzur' evine götürmeleri bir musibettir. Büyüklerin küçüklerine sevgisi, küçüklerin büyüklerine karşı sayıgılarının azalması bir musibettir. Konstantin Sözleşmesi en büyük musibettir." dedi.

CHP DOĞRU KIBLEYE DÖNSÜN! 

CHP'nin yanlış kıblede olduğunu söyleyen Şevki Yılmaz, kendisinin CHP yöneticileriyle bir sorununun olmadığını aktardı. Sözlerine şöyle devam eden Yılmaz, " Allah'ı sevdiğim için söylüyorum; yanlış kıbleye dönmüşler. Sloganları belli; Batıyı örnek alıyorlar, batı aşığı haline gelmişler. Hastaya kızılmaz, mikroba kızılır her zaman söylüyorum." ifadelerini kullandı.

Yılmaz, "Peki nasıl kurtulacağız?" sorusunu yöneltirken, cevabınıda kendi verdi:

"İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun(Allah’tan gelindiğine ve yine dönüşün Allah’a olacağı) yol bu... yol bu..." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?