Şule Yüksel Şenler'in vefatı hakkında kim ne dedi?

Başörtüsü mücadelesinin simge isimlerinden olan yazar ve mütefekkir Şule Yüksel Şenler'in vefatının ardından Türkiye'nin önde gelen isimleri taziye mesajı yayınladı. Taziye mesajlarında merhumenin başörtüsü mücadelesi vurgulandı.

Şule Yüksel Şenler'in vefatı hakkında kim ne dedi?

İşte sosyal medya hesaplarından merhum Şule Yüksel Şenler ile ilgili yayınlanan taziye mesajları:

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan: Başörtüsü mücadelesinin öncü isimlerinden, ömrünü gençliğin şuurlandırılmasına adayan değerli yazar Şule Yüksel Şenler Hanımefendi'nin vefatını üzüntüyle öğrendim. Kendilerine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.

Eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz: İnnalillahi ve İnna ileyhii raciğüün Asrımızın Nene Hatunlarından, diriliş ve direniş kahramanlarından Merhume Şule Yüksel Şenler Mücahide ablamıza Allah (c.c),rahmet etsin. Makamını sevenleriyle Cennet kılsın! Elfatiha! “Huzur Sokağı romanı yazarı huzur içinde yatsın inşallah..”

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak: İnna lillah ve inna ileyhi raciun. Şule Yüksel şenleri de Hakka uğurladık. Yarın cenaze merasimi var.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu: Bazı isimler yaptıkları, yazdıkları, savundukları ve yaşadıklarıyla kendilerini aşarak bir dönemin sembol ismi olurlar.Şule Yüksel Şenler hanım böylesine müstesna bir şahsiyet idi.Onun azmine mücadelesine şahit olan herkese sevenlerine taziyelerimi iletiyorum.Mekanı cennet olsun.

Gazeteci-yazar Yusuf Kaplan: Şule Yüksel Şenler * Müslüman bir toplumda başörtüsünü her yerde yasaklayan * laikçi yobaz zihniyete karşı tek başına dalgakıran gibi mücadele etti. * Bu ülkede direnişin ve dirilişin sembol isimlerindendi. * Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun.

Eski Başbakan Binali Yıldırım: Ömrünü savunduğu değerlere adayan, Huzur Sokağı ile gönüllerimize dokunan Gazeteci Yazar Şule Yüksel Şenler’in vefatından büyük bir üzüntü duydum. Rabb’im kendisine rahmetiyle muamele eylesin. Geride kalan ailesine sabırlar versin.

Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: İnandığı değerler ve inandığı gibi yaşamak için cesur bir mücadele vermiş ve de Allah Resulü’nü örnek alan bir neslin yetişmesi için ömrünü tüketmiş dava insanı Şule Yüksel Şenler’e Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun.Ailesi ve sevenlerine başsağlığı ve sabır dilerim.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: Kıymetli bir kalem ve müşahhas bir hanımefendi olan Şule Yüksel Şenler'in vefatını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhumeye Allah'tan rahmet diliyor, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileklerimi iletiyorum.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: İmanlı,vatansever bir neslin yetişmesi ve zor dönemlerin aşılmasında azmi,kararlılığı,kalemi ve yüreğiyle büyük bir mücadele örneği sergileyen #ŞuleYükselŞenler hanımefendiye Allah'tan rahmet,kederli ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: İnancı için ve inandığı gibi yaşayan insanlarla aydınlandı bizim yolumuz. İlmiyle, inancı için verdiği mücadeleyle, hayatımıza kattığı güzel cümlelerle bize ışık olan Şule Yüksel Şenler Hanımefendiye Cenab-ı Hak'tan rahmet, sevenlerine ve Aziz Milletimize başsağlığı diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5