banner29

Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike: 'Dijital çete'!

Her hafta Pazartesi günleri gündeme dair önemli gelişmeler, Derin Gerçekler programında Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in sunumu ve Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak'ın dikkat çeken ifadeleriyle yorumlanmaya devam ediyor. Özellikle ABD seçimlerinde kendini belli eden 'Dijital Çete'nin enine boyuna konuşulduğu programda Dilipak, Aynı tehlikenin Türkiye'nin başına gelebileceğini belirterek, "Tayyip Erdoğan, bu medyayla, bu trollerle mi yola çıkacak?" ifadelerini kullandı.

Dosya 10.11.2020, 17:41 10.11.2020, 19:39
Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike: 'Dijital çete'!

Genel Koordinatörümüz Bülent Deniz'in sunumunda, gündemin karanlık kalmış konularına değinilen program olan Derin Gerçekler'de çok önemli konulara değinildi. Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak'ın çok konuşulacak yorumları yine dikkat çekti.

Özellikle ABD seçimleriyle beraber kendini gösteren 'dijital çete', programın odak noktası olurken, yaklaşan tehlikeyi hatırlatan Dilipak, "Tayyip Erdoğan, bu medyayla, bu trollerle mi yola çıkacak?" sözlerini vurguladı.

SÖYLENTİ KARGAŞANIN İKİZ KARDEŞİDİR!

ABD seçimlerinde, başkan ve başkan adayı olan Trump'a yönelik kısıtlamalar, dünya medyasında çok konuşulmuştu. Seçimi kazanan Joe Bİden'ın ifadelerini özgürce dile getirmesine izin veren TV programları ve sosyal medya, Trump'a aynı toleransı sağlamadı. Son olarak 'seçimlere hile karıştırılması.' iddasında bulunan Trump'a, özellikle ABD'nin önde gelen TV kanallarından bazıları konuşma hakkı bile tanımamıştı. Yaşanan bu olayların ardından 'dijital çete' kavamnını tekrar gün yüzüne çıkması, yaklaşan tehlikenin ne denli ciddi olduğunu göstermiş oldu.

Dilipak, Aynı olayın Türkiye'de yaşanabileceğini ifade ederken, Berat Albayrak'ın istifasına da değindi. İstifa'nın ardından hiçbir açıklama yapılmamasını, haber yapılmamasını adeta bir skandal olarak değerlendiren Dilipak, bu sürecin faydadan daha çok, zararı olacağını söyledi. Söylentilerin herkesi olumsuz etkileceğini söyleyen Dilipak, "Söylenti kargaşanın ikiz kardeşidir. Söylenti, en tehlikeli gerçekten daha tahripkardır." ifadelerini kullandı.

ABD SEÇİMLERİ BİR TURNOSOL KAĞIDI! İYİ ANALİZ EDİLMESİ GEREKİR...

2023'deki seçime yaklaşırken Erdoğan'ın dikkatli olması gerektiği ve ABD seçimlerinin iyi analiz edilmesi gerektiğini söyleyen Dilipak, halkla ilişkiler biriminde gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Program sunucusu Bülent Deniz ise; Trump'ın geçtiğimiz İstanbul seçimlerinden dersler çıkarsaydı, bu itibarsızlartırma politikasının kurbanı olmayacağını söylerken, Türkiye için ise, "ABD seçimleri bir turnosol kağıdı gibi." diyerek, hükümetin dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Abdurrahman Dilipak, bundan sonraki sürecin çok iyi analiz edilmesi gerektiğini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

"Hem bu tecrübe, hem 'global reset', hem de burası çok çok önemli; Belkide İstanbul Depremi kadar büyük bir tahribata yol açacak, dolar konusunda 'Bretton Woods'un yeniden gündeme getirilmesi, bütün piyasalarda dolaşan kayır dışı paraların karşılığının reddedilmesi, Türkiye için ardı ardına şok etkisi oluşturabilir." dedi.

BRETTON WOODS TEKRAR GÜNDEME GELDİ! 

1944'yılında yürürlüğe giren ve yıllar içinde değişimler geçiren 'Bretton Woods'un tekrar gündeme geleceğini söyleyen Dilipak, ABD'nin bu hamlesinin arkasında sanal paraya geçme projesinin olduğunun altını çizdi.

Sanal para ile birlikte, banka sisteminin tamamının değişeceğini vurgulayan Dilipak, "Para yapısı değişecek. ABD dolarların hepsini geri isteyecek." dedi.

Sözlerini noktalarken, dünyada cebinde 1 doları olanın bile ABD'den mal ve hizmet karşılığı alacağının olduğunu, Trump'ın da en büyük iki projesinden birinin bunu ortadan kaldırmak olduğunu söyleyen Dilipak, "Olay Trump veya Biden değil. Onlar bu projenin taşeronluğunu yapıyor. " dedi.

BRETTON WOODS NEDİR?

Bretton Woods sistemi, II. Dünya Savaşı sırasında Temmuz 1944'te ABD'nin küçük bir kasabası olan Bretton Woods'da toplanan Birleşmiş Milletler Para ve Finans konferansında ortaya çıkan iktisadi sistemdir. Bu konferansa 44 ülkenin temsilcileri katılmıştır ve bu konferansa gelen devletlerin yarısından fazlası az gelişmekte olan ülkelerdir. Ayrıca Romanya dışındaki sosyalist ülkeler fona üye olmamış ve sistemin dışında kalmışlardır.Aynı zamanda Bretton Woods sisteminin kurulma sebeplerinden biri olan 1930 yılında yaşanan ekonomik buhran ve hemen ardından gelen dünya savaşı ile ekonomisi dibe vuran ülkeler, uluslararası alanda yaşanan para değişiminin duraksama noktasına gelişi ve savaş sebebiyle ülkeler arası alım satım ticaretinin durması, uluslararası alanda tekrar parasal döngünün düzelmesi ve ekonomik istikrarın sağlanması için böyle bir sistemin kurulması amaçlandı.

Habervakti.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?