banner29

Viyana'daki saldırı akıllara şu soruyu getirdi: Şehir seçimi ilginç değil mi?

ABD'de seçim günü bombalar patlayacak, Biden'ın oğlu hakkında yeni olaylar ayyuka çıkacak denilirken, Avrupa'nın orta yerinde bombalar infilak etti. Avusturya’nın başkenti Viyana’da sinagog yakınlarında düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi öldüğü bilgileri gelmişti. Yaşanan bu olaylardan sonra, Trump'ın eski danışmanı Steve Bannon'un Viyana hakkında sarf ettiği sözler tekrar gün yüzüne çıktı. Bannon, Viyana hakkında ne demişti? İşte detaylar...

Dosya 03.11.2020, 01:27 03.11.2020, 02:37
Viyana'daki saldırı akıllara şu soruyu getirdi: Şehir seçimi ilginç değil mi?

Birkaç saat önce yaşanan olayda, Avusturya'nın başkenti Viyana'da 6 farklı noktada saldırı gerçekleştiği ve bu saldırılarda 7 kişinin hayatını kaybettiği, 6 kişinin de yaralandığı açıklaması geldi.

ABD'de gerçekleşek seçimler öncesinde, seçim akşamında Biden'ın oğlu hakkında yeni gelişmelerin ayyuka çıkacağı ve ülkede bomba etkisi yaşanacağı söylenirken, Avrupa'nın göbeğinde yaşanan bu saldırı, Trump'ın eski danışmanı Steve Bannon'un 'Viyana' hakkında sarf ettiği sözleri akıllara getirdi.

ŞEHİR SEÇİMİ İLGİNÇ DEĞİL Mİ ? "BİZ ONLARI 'VİYANA'DA DURDURDUK!" 

Avrupa'da yaptığı açıklamalarla, Avrupa'da adeta 'Faşizm'i körükleyen isim olan Steve Bannon 2017 yılında Viyana kenti ile ilgili bir açıklama yapmıştı.

Bannon'un 2017 yılında yaptığı açıklama şöyleydi:

“İslam konusu çok ciddiye alınmalı. Yahudi-Hristian Batı’nın tarihine baktığımızda atalarımızın bizi çok iyi savunduğu görülüyor. Atalarımız o zaman bu tehlikeye karşı duruşlarını korudu ve haklı olarak onları (Müslümanları) kendi dünyalarının dışında tutmayı başardı. Bu ister 1529 yılında Viyana’da olsun ister başka yerde olsun onları dışımızda tutmayı başardılar. Roma’ya, Vatikan’a gittiğiniz zaman atalarımızın bize çok güzel bir miras bıraktığını görüyorsunuz.”

@StHaberAnaliz isimli twitter kullancısı da, Steve Bannon'un geçmişte yaptığı bu açıklamaları hatırlattı.

Kullanıcı, Bannon'un 3 yıl önce yaptığı bu flaş açıklamaların ardından, 2 Kasım 2020'de; ABD seçimlerine 1 gün kala, Viyana'da yaşanan bu facia 'Şehir seçimi ilginç mi?' sorusunu yönetti. 

"AVRUPA'DA SAĞCI BİR İTTİFAK KURMAK İSTİYOR"

Time of İsrail'in 2018 yılında "Avusturya'nın aşırı sağı, Bannon ile işbirliği yapmak istemiyor" başlıklı haberinde, Bannon'un Avusturya'da koalisyonun bir parçası olan FPO Partisi ile sağcı bir ittifak kurmak istediğini ve karşı taraftan olumsuz karşılık aldığını yazmıştı. 

Yine aynı haber yer alan bi bölümde: "Trump'ın ırkçı olarak adlandırılmanın bir "onur nişanı" olduğunu söyleyen eski stratejisti Bannon, 2019'daki Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde kıtada sağcı bir popülist ayaklanma başlatmayı umuyor." ifadeleri yer almıştı.

Bilindiği üzere; Bannon, Beyaz Saray'dan atıldıktan ve sağcı Breitbart medya imparatorluğundan ayrıldıktan sonra, bazı yorumcular tarafından ırkçı ve kadın düşmanı görüşler yaydığı gerekçesiyle son aylarda Avrupa'da giderek daha fazla görünür hale gelmişti.

Habervakti.com

Yorumlar (1)
emre 7 ay önce
tum dunyada insanlık; hem covid-19 pandemi yalanı ile hemde islam dusmanı devletlerin istihbarat orgutlerinin organize ettigi provakatif teror eylemleri ile buyuk bir saldırı altında.trum,putin,merkel,selman vb. emperyalist diktatorler korkunc oyunlar,tuzaklar,planlar pesinde.turkiye dahil tum dunyada sol hareketler bu tuzaklara komplolara teslim olmus,inanmıs durumda.hatta chp corona komplosunda hukumeti pasif davranmakla sucluyor.bizler muslumanlar olarak sonuna kadar bu komplolarla mucadele azmini kaybetmiyecegiz.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?