İsrail'in katliam saldırılarında Gazze'de şehit sayısı 11 bine yaklaşmış durumda.

"HASTANE TANKLARLA ÇEVRİLİ VE KAÇMAK İSTEYENLERE ATEŞ AÇILIYOR"

"DSÖ'nün Şifa Hastanesi'ndeki merkeziyle irtibatı kesildi" diyen DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, kendilerine ulaşan son raporlarda "Hastane tanklarla çevrili ve çıkıp kaçmak isteyenlere ateş açıldığı bunların yaralandığı ya da öldürüldüğü yönünde" haberler olduğunu vurguladı.

DSÖ'nün gelişmelerden oldukça endişe duyduğunu belirten Ghebreyesus, Gazze'de insanların hayatlarını kurtarmanın tek yolunun derhal insani ateşkes ilan edilmesi olduğu ve bu yönde çağrılarını yinelediğini belirtti.

"TAMAMEN KONTROLDEN ÇIKTI"

Siyonist terör yeni harita yayımladı! Hedefleri Han Yunus'u insansızlaştırmak Siyonist terör yeni harita yayımladı! Hedefleri Han Yunus'u insansızlaştırmak

Filistin Gazze Şifa Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Fadia Malhis, İsrail ordusunun hastaneden kaçmak isteyenlere ateş açtığını belirterek, "Bizi kurtarsınlar, bu savaşı durdursunlar yoksa öleceğiz." ifadeleriyle dünyaya çağrıda bulundu. Şifa Hastanesi’nin Direktörü Muhammet Abu Salmiya da hastanedeki yakıtın tükendiğini belirterek, "Durum tamamen kontrolden çıktı" dedi.