ABD'de iç savaş çıkacak! Halk endişeli...

Georgetown Siyaset ve Kamu Hizmeti Enstitüsünün anketine göre, ABD halkının üçte ikisi ülkenin bir iç savaşa doğru sürüklendiği görüşünde.

ABD'de iç savaş çıkacak! Halk endişeli...

Bir kamuoyu araştırmasına göre, Amerikan halkının üçte ikisi ülkenin iç savaşa sürüklendiğini düşünüyor.

Georgetown Siyaset ve Kamu Hizmeti Enstitüsü, 6-10 Ekim'de bin kayıtlı seçmenle ülkenin geleceğine ilişkin beklentileri üzerine yaptığı anketin sonucunu yayımladı.

Ülkede olası bir iç savaş ihtimalinin sorulduğu ankette, katılımcıların yüzde 67'sinin "ABD'nin iç savaşın eşiğinde olduğu" yönünde görüş bildirdiği belirtildi.

Ankette, Amerikalıların büyük çoğunluğunun ülke genelinde siyasi, etnik ve sınıf ayrılıklarının daha da derinleştiği görüşüne sahip.

Katılımcıların yüzde 90'ının "kaba ve rencide edici" olarak tanımladığı siyasetçileri, siyasi ayrışmanın sebebi olarak gördüğü ancak bunların isimleri konusunda ayrıştığı ifade edildi.

Cumhuriyetçi parti seçmenlerinin, Demokrat siyasetçilerin yanı sıra sosyal medya, ulusal gazeteler, CNN ve MSNBC gibi televizyon kanallarını siyasi ayrışmanın sorumlusu olarak gösterirken, Demokrat Parti seçmenleri ise, ABD Başkanı Donald Trump, Cumhuriyetçi siyasetçiler ve Fox News'i suçladı

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 17:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Talip özübwk
Talip özübwk - 3 ay Önce

Orta doğuyu sömüren ülkeler bütün dünyanın gözünün içine baka baka amarika ingiltere fıransa belçike almanya dani marka italya bunlar natoya üye ülkeler ama bunların içinde bir ülke varki müslüman türk ülkesi hepsi bir olmuşlar orta doğuyu yuttukları gibi biz türkiyeyide dize getirmek istiyorlar bunlar kapitalis sömürgeci vardıkları yerde kan ve göz yaşı acı bırakmaktan başka bir şey bırakmazlar

Remzi
Remzi - 3 ay Önce

Dünyaya çektirdiklerinin bedelini ödeyecekler, dörtgözle bekleyeceğim.

Ilyas egemen.
Ilyas egemen. - 3 ay Önce

Mesele sikinti turupda degil
Sikinti amerikanin kurumlar arasi anlaşamamasi .mafya dahil dort ayri başa bolünmüş .biri birini dinlemiyor .turup hiç birini dinlemiyor.
Bu şartlarda turubun yapacagi fazla birşey yok.turup yinede kenedey den sonra bize yakin durmak isdemekdedir.

RSMY.GLMZ
RSMY.GLMZ - 3 ay Önce

İNŞALLAAAAHHHH

SIRADAKİ HABER

banner5