banner30

banner29

Bahar Pınarı Harekatında ağır darbe alan Esed, ateşkesten memnun!

Rusya ile Türkiye arasında İdlib konusunda varılan mutabakat sonrası Esed, mutlu olduğunu söyledi.

Dünya 07.03.2020, 16:15
Bahar Pınarı Harekatında ağır darbe alan Esed, ateşkesten memnun!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la telefon ile görüşmüş, Türkiye ile yapılan görüşmeye dair bilgi alışverişi yapıldığı ifade edilmişti.

TÜRKİYE MADDELERE UYARSA HER ŞEY OLUMLU OLUR

Rus ve Türk liderlerin görüşmelerinden çıkan sonuçları çok olumlu bulduğunu dile getiren Esad, Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında gerçekleşen görüşmenin, "Türkiye’nin anlaşma maddelerine uyması halinde Suriye halkı üzerinde olumlu etkileri olacağını" söyledi.

"TÜRKİYE GERİ ÇEKİLDİĞİ İÇİN MUTLUYUM"

Telefon görüşmesinde Esad, İdlib hakkında varılan anlaşmanın Suriye’nin egemenliğini ve toprak bütünlüğünün güvence altına alma çabalarının bir parçası olduğu söyledi.

Esad, Moskova’da varılan anlaşmanın ‘siyasi sürecin yeniden başlaması için elverişli bir atmosfer oluşturulmasına katkı sağlayacağını’ dile getirerek "Türkiye'nin geri çekildiği için mutluyum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Putinde Esede Tranpda Maskalanmış Düşmen Onlara Fazla İnanmağ Olmaz Ağır Zerbe Alsalarda Bele Onların Elleri Kana Bulaşıp Hepisinin Allah Belasın Versin Şehidlerin Ruhu Onlara Rahatlığ Vermesin Yazığ Deyilmidi Aneler Babalar Gözü Yaşlı Kaldı Esedin Putinin Gözlerinde Açı Ve Kin Görünür Rabbim Onları Türk Halkına Möhtaç Etsin Sürüm Sürüm Sürünsünler Düşmenlerimiz Kahr Olsun Şehid Anelerin Kalblerin Açısı Sağalmaz Aneler Çoçuğların Böyüdüp Vatana Hidmet Etmek Üçün Kaşki Vatanda Düşmenlersiz Olardı Aneler Ağlamazdı Şehid Aneleri Çennetin Meleki Hepisinin Karşıslnda Millet Vatan Baş Eyir Bayrağlar Göy Üzünde Aneleri Salamlayır Düşmenlerin Ağır Zerbe Alması Dilde Söylenir En Böyük Zerbeni ŞEHİD ANELERİ Aldı Allah Anelerimize Sabir Versin
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?