banner29

Camiye saldıran Norveçli terörist 'Nazi selamı' verdi!

El-Nur İslam Merkezi Camii’ne düzenlediği saldırının ardından ‘cinayet ve terör’ ile suçları nedeniyle yargılanan Norveçli Philip Manshaus, Oslo Bölge Mahkemesine girerken Nazi selamı verdi.

Dünya 06.11.2019, 16:17
Camiye saldıran Norveçli terörist 'Nazi selamı' verdi!

Norveç’in başkenti Oslo yakınlarındaki El-Nur İslam Merkezi Camii’ne düzenlediği saldırının ardından ‘cinayet ve terör’ ile suçlarıyla yargılanan Norveçli Philip Manshaus, çıktığı duruşmada bir kez daha Nazi selamı verdi.

Norveç medyasındaki haberlere göre, terör eylemi gerçekleştirmek ve üvey kız kardeşini öldürmekten suçlanan Philip Manshaus, Oslo Bölge Mahkemesine girerken Nazi selamı verdi. 22 yaşındaki Manshaus, aynı selamı daha önceki duruşmalarda da vermişti. Duruşmanın açık olmasına rağmen Manshaus’un ifadelerinin ve okuduğu bir bildirinin yayınlanması mahkeme emriyle yasaklandı. Çin’den evlatlık alınan 17 yaşındaki üvey kız kardeşini Barum’daki evinde öldürmekle suçlanan Manshaus, 12 Ağustos’tan beri gözaltında tutuluyor. Norveçli saldırgan Manshaus’un 10 Ağustos’ta El-Nur Camii’nde gerçekleştirdiği saldırıda ciddi bir yaralanma yaşanmamıştı. O sırada camide bulunan iki kişi, Manshaus’u etkisiz hale getirmişti.

Polis de mahkemeden yargılanması öncesinde Manshaus’un tutukluluk süresini 4 hafta daha uzatmasını istedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?