banner30

banner29

Çinlileri ikinci Wuhan korkusu sardı! Olağan dışı artış...

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle dünya çapında vaka sayısı 4 milyon 181 bini, ölü sayısı 283 bini aştı. Vaka sayılarını sıfırlayan Çin'de ise son iki gündür vaka artışı dikkat çekiyor. Salgının başladığı Wuhan'da ise, bir ay sonra ilk kez vaka tespit edildi. Kuzey Kore sınırındaki Jilin eyaletine bağlı Shulan şehrine de tüm giriş ve çıkışlar kapatıldı.

Dünya 11.05.2020, 11:06
Çinlileri ikinci Wuhan korkusu sardı! Olağan dışı artış...

Çin'in Wuhan kentinden dünyaya yayılan tip coronavirüs (Covid-19) nedeniyle şu ana kadar 283 bin 877 kişi hayatını kaybetti.

Vaka sayısı 4 milyon 181 bin 218 olurken, hastalığa yakalanan ve iyileşenlerin sayısı ise 1 milyon 493 bin 492...

Koronavirüste son durumu ve gün içinde yaşanacak tüm gelişmeleri bu haberimizden takip edebilirsiniz;

İKİNİCİ WUHAN KORKUSU

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ortaya çıktığı Çin'de son 24 saatte 17 yeni vaka görülürken, vaka sayısındaki artış son iki günde iki basamaklı rakamlara çıktı. Ülkede dün de 14 yeni vaka tespit edilmişti. Bu vakaların çoğunun ülke içi kaynaklı olması kafalarda soru işaretleri bıraktı. Dün bir aydan daha uzun bir süre sonra Wuhan'da ilk vaka ortaya çıkarken, bugün de 5 yeni vaka tespit edildi. Tüm vakaların aynı apartman kompleksinde ortaya çıktığı ifade edildi. Dünkü toplam 14 vakanın 11'inin görüldüğü Jilin eyaletine bağlı Shulan şehrine tüm giriş ve çıkışlar kapatılırken, 1 milyon nüfusa sahip kent "yüksek riskli bölge" ilan edildi. Jilin eyaleti Kuzey Kore sınırında bulunuyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?