Esed rejiminden İdlib’in güneyine saldırı: 10 sivil öldü

Suriye’de, Esed rejimi ve destekçisi yabancı terörist grupların, Soçi mutabakatına rağmen İdlib'in güneyine saldırısında en az 10 sivil öldü, onlarca sivil yaralandı.

Esed rejiminden İdlib’in güneyine saldırı: 10 sivil öldü

Rejim ve İran destekli yabancı terörist gruplar, cuma namazı vaktinden bu yana İdlib "Gerginliği Azaltma Bölgesi" sınırları içerisinde ve Soçi mutabakatına göre ağır silahlardan arındırılan bölgedeki sivil yerleşimlere ağır silahlarla saldırıyor.

En az 10 sivil hayatını kaybetti

İdlib'in güneyindeki Cercenez ve Temenia beldesi ile Sukeyk ve Tuh köylerine topçu saldırılarında en az 10 sivil hayatını kaybetti, onlarca sivil yaralandı.

17 Eylül'de imzalanan Soçi mutabakatından bu yana rejimin saldırılarında toplam 19 sivil yaşamını yitirdi.

Rejim güçleri, Lazkiye ilinin kırsalı, İdlib'in güneyi, Halep'in batısı ve Hama'nın kuzeyiyle batısındaki köylere topçu saldırılarını sürdürüyor.

Muhalifler, mutabakat uyarınca 10 Ekim'de belirlenen bölgelerden ağır silahlarını çekmişti.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 15:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Karış Adap Sakarya
Osman Karış Adap Sakarya - 1 yıl Önce

Yâa Bu Ne Allah siz,! Kitapsız,! Kahpe.! Nasıl bir Dünyada Yaşıyoruz.??? Ardı Arkası kesilmiyor. Sürekli Masum,! Silahsız İnsanları Öldürmeye,,, katletmeye Devam Ediyor.! Türkiye'den Başka Hiçbir ülke'den Ciddi Bir ses Yok...! Allah CC Hu. Kahhâr Sıfatı İle Kahru Perişân Eylesin Aamiiin İnşaAllah CC Hu...

SIRADAKİ HABER

banner5