Fransa: Kızgın polislere maaş artışı yapıldı

Fransa İçişleri Bakanlığı, Fransa’daki sarı yeleklere karşı seferberlik ilan eden sonra daha fazla maaş talep eden polislerin maaşlarına zam yapılmasını çarşamba gecesi kabul etti.

Fransa: Kızgın polislere maaş artışı yapıldı

Fransa İçişleri Bakanlığı, Fransa'daki sarı yeleklere karşı seferberlik ilan eden sonra daha fazla maaş talep eden polislerin maaşlarına zam yapılmasını çarşamba gecesi kabul etti.

Polis teşkilatının talebinden bir gün sonra, polis sendikaları ve hükümet çarşamba günü bir maaş zammı için anlaşmaya vardı.

Barışı korumak için aylık ortalama 120 euroluk bir artış ve yüksek kademeler için 120 ila 150 euroluk bir zam sağlandı. Artış 1 Ocak'ta başlayacak ve tüm yıl boyunca uygulanacak.

İçişleri Bakanı Christophe Castaner ve Dışişleri Bakanı Laurent Nunez, "Bu anlaşma (...) çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve modernizasyonunun ve polis maaşlarının iyileştirilmesinin önünü açıyor" dediler. 1 Ocak'tan itibaren ilk kez 40 euroluk bir yeniden iyileştirilmesi gerçekleşecek.

İçişleri Bakanı ayrıca, yıllarca gecikmiş milyonlarca mesaileri de ödemeye söz verdi. 1 Ocak'tan itibaren yürürlüğe girecek olan bu artış memnuniyetle karşılansa da, bununla beraber başka projeler de olacak.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2018, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5