banner30

banner29

İran duyurdu: Artık önceliğimiz değilsiniz

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi, Amerika Birleşik Devletleri'nin ekonomik yaptırımları nedeniyle ülkeyi terk eden şirketlere tepki gösterdi. Arakçi, "Bu şirketler, İran'ın ekonomik geleceğinde önceliğe sahip olmayacaklardır" dedi.

Dünya 16.02.2020, 16:34
İran duyurdu: Artık önceliğimiz değilsiniz

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi, ABD'nin uyguladığı ekonomik yaptırımlar nedeniyle ülkeyi terk eden yabancı şirketleri eleştirdi. Güney Kore'nin LG ve Samsung firmaları, geçen günlerde İran firmalarıyla iş birliklerini sonlandırdıklarını duyurmuştu.

İran devlet televizyonuna konuşan Arakçi, "ABD'nin azami baskı siyasetini en üst seviyede uyguladığı tarihi bir dönüm noktasında bulunuyoruz. ABD'nin bu siyasetine tabi olup İran halkını yalnız bırakanları halk unutmayacaktır. Bu şirketler, İran'ın ekonomik geleceğinde önceliğe sahip olmayacaklardır." ifadelerini kullandı.

Ülkesinde önceliğin yerel şirketlere ait olduğunu vurgulayan Arakçi, "Eğer yabancı şirketlere ihtiyaç duyulursa bu zor şartlarda İran'da kalan şirketlere öncelik tanınacaktır." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?