banner30

banner29

İran mollası: 'Türbeler açık kalmalı, insanlar da koronavirüse karşı buraya gelmeli'

İran'ın Kum şehrinde bulunan "Hazreti Masume Türbesi" Vakfı Başkanı Seyyid Muhammed Saidi, halkın koronavirüse şifa bulmak için türbelere gelmesi gerektiğini öne sürdü.

Dünya 03.03.2020, 17:10
İran mollası: 'Türbeler açık kalmalı, insanlar da koronavirüse karşı buraya gelmeli'

İran'ın Kum şehrinde bulunan "Hazreti Masume Türbesi" Vakfı Başkanı Seyyid Muhammed Saidi halkın koronavirüse şifa bulmak için türbelere gelmesi gerektiğini öne sürdü.

Şii inancı paralelinde verilen dini eğitimle, türbelerle ve Şii mollalarla meşhur olan Kum şehri İran'da koronavirüsün patlak verdiği ilk merkezdi.

Kum kentinin en çok bilinen türbelerinden biri olan "Hazreti Masume Türbesi" için kurulan vakfın başkanı Saidi, basın mensuplarına koronavirüse dair yaptığı açıklamada dikkat çekici ifadeler kullandı.

Saidi, "Bu mukaddes türbeyi darüşşifa biliyoruz. Darüşşifa, yani halk gelip maddi ve manevi hastalıklarına şifa bulsun. Burası açık kalmalı ve halk buraya gelmeli." ifadelerini kullandı.

İran, Çin'in ardından şimdiye kadar koronavirüs nedeniyle en fazla ölümün yaşandığı ikinci ülke konumunda.

İran resmi ajansı IRNA, ülkede koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 26'ya çıktığını, toplamda 245 koronavirüs vakası görüldüğünü açıkladı.

Ülkede en kötü durumun 63 hastayla başkent Tahran'ın 150 kilometre güneybatısında bulunan Kum şehrinde yaşandığı kaydedilmişti.

Kaynak: Mepanews

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?