banner29

Rusya'dan İsrail’e sert bildiri! 'Nefret duyuyoruz'

İsrail’in yaptığı saldırılarla Suriye'deki durumu kötüleştirdiği belirtilerek, Rusya’nın durumdan endişe ve nefret duyduğu bildirildi.

Dünya 20.11.2019, 22:51
Rusya'dan İsrail’e sert bildiri! 'Nefret duyuyoruz'

Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail'in çeşitli hedeflere saldırı düzenleyerek Suriye'deki durumu kötüleştirdiği belirtilerek, Rusya'nın durumdan endişe ve nefret duyduğu bildirildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Suriye'deki çeşitli hedeflere saldırı düzenlediği hatırlatıldı.

Rusya'nın durumdan endişe ve nefret duyduğuna dikkati çekilen açıklamada, "Suriye'nin ve bölgedeki ülkelerin egemenliği ve toprak bütünlüğüne saygı gösterilmesi önemli. İsrail'in eylemleri, Suriye'deki durumu kötüleştiriyor." denildi.

İsrail, iç savaşın başladığı 2011'den bu yana zaman zaman Suriye ve Golan Tepeleri'nden topraklarına roket atıldığını ileri sürerek, İran destekli Hizbullah güçlerine ve Suriye ordusuna ait askeri noktalara saldırılar düzenliyor.

Tel Aviv yönetimi, bu saldırıların birçoğunu üstlenmese de hem Suriye yönetimi hem Rusya, Suriye'ye yönelik birçok hava saldırısının arkasında İsrail'in olduğunda ısrar ediyor.

Yorumlar (1)
turgay 1 yıl önce
F 35 lerden birini meşhur S 400 lerinizle vurursanız birdaha oraları bombalayamazlar
F35 lerde amerikanın elinde kalır.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?