banner30

banner29

'Trump, koronavirüs şüphesiyle karantinaya alındı' iddiası

Kongre üyesi olan Cumhuriyetçi Collins ve Gaetz'de koronavirüs olduğu tespit edildiği kısa bir süre önce öne sürüldü. Aynı isimlerle ABD Başkanı Trump'ın geçen cuma tokalaştığı ve bu yüzden karantinaya alındığı iddia edildi.

Dünya 09.03.2020, 23:48 10.03.2020, 00:49
'Trump, koronavirüs şüphesiyle karantinaya alındı' iddiası

ABD Başkanı Trump'ın koronavirüs (Covid-19) şüphesiyle karantinaya alındığı öne sürüldü.

BEYAZ SARAY'IN İDDİALARA CEVAP VERMEMESİ ŞÜPHELERİ ARTTIRDI

CNBC'nin haberine göre, ABD Başkanı Donald Trump, pazartesi günü yaptığı açıklamalardan önce, koronavirüs tanısı almış birine temas etiiğini öğrendikten sonra karantinaya girdiklerini bildiren iki Cumhuriyetçi kongre üyesi ile el sıkışmıştı. Doug Collins geçtiğimiz cuma günü Trump'ın Atlanta’ya yaptığı ve hastalıkların kontrol ve önleme merkezlerini ziyareti sırasında Trump’la el sıkıştı. Beyaz Saray'a ulaşıp konuyla ilgili bilgi almak isteyen CNBC'ye herhangi bir cevap verilmedi.

KONGRE ÜYELERİNİN AÇIKLAMALARI ŞÜPHELİ

Hem Collins hem de Gaetz'in pazartesi günü karantinaya alındığı öen sürülmüştü. Kongre üyelerinde virüs belirtisi olmadığı söylendi. Gaetz, twitter hesabından “ve yakında sonuçlar geliyor” şeklinde bir twit paylaştı. Collins test edilip edilmediğini söylemedi. Collins’e ek olarak ofisten iki personelin de kendi kendine karantinaya aldığını söyledi. Collins, “Bu öğleden sonra CPAC tarafından kendimin ve koronavirüs için pozitif test eden hastanın bir fotoğrafını keşfettikleri bildirildi” dedi.

Trump'la tokalaşan Collins, şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Kendimi tamamen sağlıklı hissediyorum ve herhangi bir belirti yaşamamış olsam da, 14 günlük dönemin geri kalanında çok fazla dikkat göstermeden kendi karantinaya almaya karar verdim. Doktorumun tavsiyelerini takip edeceğim ve ofisim konuyla ilgili açıklamaları yapacaktır. ”

Kaynak: CNBC.COM

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?