banner30

banner29

Trump'tan kilise, sinagog ve camiler için dikkat çeken çağrı: Siz yapmazsanız ben yaparım!

ABD Başkanı Donald Trump, eyalet valilerinden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri çerçevesinde kapatılan camiler de dahil olmak üzere ibadethanelerin açılmasına izin vermelerini isteyerek, aksi halde kendi yetkilerini kullanacağını açıkladı.

Dünya 23.05.2020, 00:36
Trump'tan kilise, sinagog ve camiler için dikkat çeken çağrı: Siz yapmazsanız ben yaparım!

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da basına yaptığı açıklamada, "Benim talimatım çerçevesinde Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, dini topluluklara yönelik bir rehber yayınlıyor." dedi.

Valilere ibadethanelerin açılması için çağrıda bulundu

Bazı valilerin kürtaj klinikleri gibi yerleri "temel yerler" kategorisine aldığını anımsatan Donald Trump, "Ben bugün kiliseleri, sinagogları, camileri ve ibadethaneleri, 'temel hizmet veren yerler' olarak nitelendiriyorum. Valileri ibadethanelerin açılmasına hemen izin vermeye davet ediyorum." ifadesini kullandı.

İbadethanelerin toplumu bir arada tuttuğunu vurgulayan Trump, "İmamlar, rahipler ve Yahudi din adamları cemaatlerinin güvende olduklarından emin olacak." değerlendirmesinde bulundu.

"Daha çok duaya ihtiyacımız var"

ABD Başkanı Trump, valilerin ibadethanelerin açılmasına bu hafta sonu izin vermemeleri durumunda kendi yetkisini kullanacağını belirterek, "Amerika'da daha az değil daha çok duaya ihtiyacımız var." diye konuştu.

Yorumlar (1)
tuğrul 12 ay önce
Alçak siyonist köpeklerinin oyuncağı olarak olarak git biraz daha mazlumların başından aşağı bomba yağdır, yerinden yurdundan et.
ondan sonrada daha çok duaya ihtiyacın olduğunu söyle
Ne kadar domuz ruhlu bir kütüksün sen.
Önce siyonistlere rest çek, kurtulursun...
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?