banner29

Veliaht Prens Selman Kabe'nin çatısına çıktı!

Beytullah'ın izzetini koruyanlara, Mekke ve Medine'ye hizmet edenlere tarih boyunca Hadim'ul Haremeyn dendi! Yemen'de, Suriye'de, Irak'ta Küresel çetenin hizmetkarı, Kaşıkçı'nın katili Prens Selman bu sıfatı çoktan kaybetti! O şimdi Harami'ul Haremeyn olarak tarihe geçti!

Dünya 13.02.2019, 13:51 13.02.2019, 15:56
Veliaht Prens Selman Kabe'nin çatısına çıktı!

Son aylarda Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinde hedef isimlerden biri olan Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman yeni bir tartışma konusu oldu.

​Sabahın erken saatlerinde Kabe'nin içine giren Muhammed bin Selman, daha sonra Beytullah'ın (Kabe Binası) çatısına çıktı. Veliaht Prens'in Kabe'nin üstüne çıkması sosyal medyanın en çok tartışılan konularından biri oldu.

​Arap medyasında yer alan haberlere göre Selman, yıllar önce başlayan ve Mekke'deki harem alanını geliştirme amacıyla devam eden projelerin ilerleyişini görmek için kendisi bizzat Kabe'ye çıkıp projeleri yakından görmek istedi.

​Günümüzde genelde yağmur yağdığında temizlik yapılması veya kutsal binanın örtüsünün değiştirilmesi için görevliler binanın çatısına çıkıyor.

600 askerin bir anda geldiği harem alanında güvenlik çemberi oluşturuldu.

Yorumlar (2)
Adem Beşer 2 yıl önce
Mekke ve Medine bütün müslümanlarin, bu Suudilerden kurtarılması gerekiyor.
Yunus soyyiğit 2 yıl önce
Veliaht dalkavuk; dünya müslümanlarına mesaj veriyor..
tarihte kabenin üzerine çıkmış ender şahsiyetler var..
Bunların her biri ayrı düşünülmeli..
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?