Yunan vekilden hadsiz çıkış: Türkiye ateşle oynuyor

Türkiye'nin attığı kararlı adımlar karşısında ne yapacağını bilemeyen Yunanistan yönetimi, Türkiye'ye saldırmaya devam ediyor.

Yunan vekilden hadsiz çıkış: Türkiye ateşle oynuyor

Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Miltiadis Varvitsiotis, ülkede yayın yapan Skai radyosunda yayınlanan bir programda konuştu. Varvitsiotis radyo yayınında, Türkiye'nin hem kendi hem de KKTC'nin haklarını korumak için Doğu Akdeniz'de attığı adımları hedef adı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında skandal sözler sarf etti.

OSMANLI ÜZERİNDEN SALDIRDI: ERDOĞAN ATEŞLE OYNUYOR

Türkiye'nin Libya'ya asker göndereceğinin sorulması üzerine, "Erdoğan riskli davranıyor. Böyle bir hareket, Türkiye'nin daha büyük bir şekilde izole edilmesini sağlar" dedi. Küstah sözlerine devam eden Varvitsiotis, Erdoğan'ın "ateşle oynadığını" belirterek, "Bu Neo-Osmanlı yayılmacılığına her yerden kınamalar geliyor. Erdoğan ateşle oynuyor ve sadece Yunanistan'dan değil, uluslararası tüm aktörlerden tepki görüyor" dedi.

TÜRKİYE İLE LİBYA ARASINDA MUTABAKAT: TÜRK ASKERİ TRABLUS YOLCUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) arasında "Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması" anlaşması imzalanmıştı. Anlaşmayla bu iki ülke, İsrail, Yunanistan ve Güney Kıbrıs'ın planlarını altüst etmişti.

Erdoğan, Trablus hükümetinin istemesi halinde Mehmetçiğin gönderileceğini açıklamıştı. Libya hükümetinden ise resmi talep geldi. Cumhurbaşkanı da, AK Parti İl Başkanlı Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 8 ya da 9 Ocak 2020 tarihinde Meclis'e tezkerenin getirileceğini açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5