banner5

banner29

ALES 2 ne zaman yapılacak? 2020 ALES 2 sınav tarihi

Akademik kariyer hedefi olan adayların merak ettiği ALES/2 sınavı ne zaman yapılacak sorusu adaylar tarafından araştırılıyor. ÖSYM tarafından Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm sınavlar ertelenmişti. Bu sınavlar arasında ALES 2 sınavı da vardı. Akademik kariyer hedefi olanlar ALES 2 ne zaman yapılacak? 2020 ALES 2 sınav tarihini araştırıyor!

Eğitim 30.12.2020, 14:22
ALES 2 ne zaman yapılacak? 2020 ALES 2 sınav tarihi

ALES ne zamana ertelendi sorusu ve ALES 2 Sınav Tarihi adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Üniversitelerde akademik kariyer hedefinde olan adayların katılacağı 2020 ALES/2 sınavı Koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenmişti ve yapılması planlanan tarihlerde yapılmadı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada ALES/2, YÖKDİL/2, DUS, STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ile DHBT gibi sınavlar ileri bir tarihe ertelenmişti. Şimdi de adaylar güz dönemi biterken ALES 2 ne zaman yapılacak? ALES 2 ne zamana ertelendi? ve ALES 2 sınav tarihini araştırıyor!

ALES 2 NE ZAMAN YAPILACAK? ALES 2 NE ZAMANA ERTELENDİ?

ÖSYM tarafından yapılan Akademik kariyer hedefi olanların gireceği ALES 2 sınavı normal şartlarda 6 Aralık 2020 tarihinde yapılacaktı. Fakat MEB ve ÖSYM son dakika kararıyla tüm sınavları ertelemişti. Şimdi ise ALES 2 sınavı ne zamana ertelendi sorularının cevaplarının verilmesi bekleniyor. ÖSYM açıklama yapar yapmaz sizler için haberimizde bunun detayını vereceğiz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?