İslâmi İlimlerle ilgilenenler için yeni eser: Hadislerle Hanefi Fıkhı

Hadislerle Hanefi Fıkhı (İ’lâüssünen) isimli eser Misvak Neşriyat tarafından 20 cilt halinde tercüme edilerek usül konularını içeren 2 ciltlik mukaddimesi ayrıca basıldı.

İslâmi İlimlerle ilgilenenler için yeni eser: Hadislerle Hanefi Fıkhı

Emsallerinden farklı olarak fıkıh ve hadis ilimlerini büyük bir ustalıkla meczetmiş olan kitap, fıkhi mezheplerin Peygamberimiz (sav)’den bağımsız ve sonradan üretildiği tezlerini temelden yıkmasıyla adından söz ettirdi.

Hadislerle Hanefi Fıkhı; Fıkıh ve Hadis yanınıda; Usûl, Mukayeseli Fıkıh, Hilâf, Dil ve Mantık ilimlerine değinen, İslâmî ilimlerle ilgilenenlerin kayıtsız kalamayacağı kapsamlı bir eser.

20. asrın ilk yarısında, “Hakîmü’l Ümme” lâkâbıyla anılan, Hint Ulemâsından, İmam Eşref Ali et-Tehânevî’nin gözetiminde yeğeni Zafer Ahmed Osman et- Tehânevî tarafından, yaklaşık 20 yıl süren yoğun bir çalışma neticesinde hazırlanarak okuyucuların beğenisine sunuldu.

İlk çıktığı günden itibaren okuyuculardan yoğun talep alan kitap doğudan batıya bütün İslam dünyasında kabul görerek pek çok yerde ders olarak okutulan bir eser haline geldi.

Bu eseri Türkçeye kazandıran Misvak Neşriyat’ın kurucusu Ömer Öztürk; İmam-ı A’zam’ın ve yolunun anlaşılması ile ilgili yaptığı kapsamlı hizmetlere bir yenisini ekleyerek, Türkiye Müslümanları olarak ortak payda olan İmam-ı A’zam'da yeniden buluşmaya davet etti.

Eser Haziran ayı sonunu kadar, stoklarla sınırlı bir kampanya dahilinde Misvak Neşriyat’tan temin edilebiliyor.

Konuyla alakalı detaylı bilgiye "misvak.com.tr" web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5