banner30

banner29

Neden İngilizce Öğrenmeli?

İngilizce iş, okul veya insani ilişkiler için bize ne kadar gerekli işte detaylar...

Eğitim 12.02.2019, 15:44 12.02.2019, 15:50
Neden İngilizce Öğrenmeli?

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan İngilizce öğrenmeye çalışmaktadır. Peki neden İngilizce öğrenme gereksinimi öğrenme gereksinimi duyuyoruz?

İngilizce 54 ülkenin ve 400 milyon kişinin ana dilidir. Yabancı dil olarak ise 1 milyara yakın kişi İngilizce öğreniyor veya konuşuyor. Kısacası İngilizce bir dünya dilidir. İngilizce öğrenmek için sayısız sebep varken bir kaçı şu şekildedir:

Eğitimin hiç tartışmasız dili İngilizce’dir. Dünya üzerinde en itibarlı okullar İngilizce eğitim vermektedir. Dünyanın en tanınmış akademik dergileri de İngilizce yayın yapmaktadır. En yeni ve en güncel kitaplar da her konuda İngilizce olarak basılmaktadır. Yeni beceriler kazanmak, yeni bilgilere erişebilmek için İngilizce şart olmuş durumdadır. İnternet ortamındaki temel kaynaklarının çoğu İngilizce’dir. Bu sebeple İngilizce’nin eğitimde yeri çok önemlidir. İngilizce bilen bir kişinin gerek genel kültürü gerekse sosyal hayata bakış açısı çok farklıdır.

İngilizce, eğitimde olduğu gibi iş dünyasının da dili olmuştur. Sürekli küreselleşen, ticarette sınırların kalktığı dünyada iletişim aracı dil İngilizce’dir. Uluslararası konferanslar, fuarlar, sergiler, iş toplantılarının da dilidir. İngilizce, kişilerin iş hayatlarında mesafe kat etmelerini, kariyer hayatlarında emin adımlar atabilmelerini sağlayan en önemli etkendir. İngilizce bilmek hem iş öğrenmede hemde farklı dillere sahip kişilerle iletişimi mümkün kılmaktadır. Mesleki yeterliliklerin dışında İngilizce biliyor olmak çok uluslu şirketlerde veya yurt dışında çalışma fırsatı doğurabilmektedir.

Sanat, eğlence kültürün de dilidir. Dünya sinemalarının en ilgi gören filmlerinin çoğu İngilizce’dir. En kaliteli filmlerin de dilidir.

İngilizce insanları aynı zamanda küresel bir vatandaş yapıyor. Kişinin kendi ülkesinin sınırlarını aşmayı, dünya konjonktürünü de görme imkanı sağlamaktadır. Dünyanın hangi ülkesine gidilirse gidilsin İngilizce yeni kültürlere köprü olmuş durumdadır.

İngilizce; öğrenebilmek için pek çok yol vardır. İngilizce Kursları, İngilizce eğitimini destekleyen ya yınlar, videolar, vb. Birçok imkan bulunmaktadır. Bu imkanların en etkilisi İngilizce Kurslarından eğitim almaktır. İngilizce ezbere dayalı değil tamamen uygulama ve sürekli pratik ile gelişen bir dildir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?