banner30

banner29

Bakan müjdeyi verdi! O sektöre yeni finansman programı...

Denizli'de 'Türkiye için değişim başlıyor' programında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tekstil sektörü için yeni bir finansman programının hazırlandığı müjdesini verdi. Albayrak, "Uygun vadeli ve faiz oranlı kredi paketi açıklıyoruz." dedi.

Ekonomi 09.03.2020, 14:01
Bakan müjdeyi verdi! O sektöre yeni finansman programı...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Denizli'deki 'Türkiye için değişim başlıyor' programı kapsamında Türkiye'nin ekonomik durumunu değerlendirdi. Bakan Albayrak ilk çeyrekte çok daha hızlı bir büyüme olduğunu açıkladı.

"DAHA İYİ BİR İLK ÇEYREK BÜYÜMESİ GÖRECEĞİZ"

2019'u beklentinin üzerinde büyüme ile kapattık. Son çeyrekten daha iyi bir ilk çeyrek büyümesi göreceğiz. Türkiye küçülecek diyorlardı. Son 1 yılda yaşanan tüm gelişmelere rağmen 2019 yılının son çeyreğini yüzde 6'lık büyüme ile kapattık.

"KORONAVİRÜS TEDBİRİMİZİ ERKENDEN ALDIK"

 PMI rakamı son 2 yılın zirvesine çıktı. Dünya negatif ayrışırken biz pozitif ayrışan ülke konumuna geldik. Korona virüs ile ilgili tedbirlerimizi erkenden aldık.

TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN YENİ FİNANSMAN PROGRAMI

'Vergi affı geliyor' yalan haberleriyle bütçe rakamlarını sekteye uğratmaya çalışıyorlar. Tekstil özelinde rekabet gücünü artırmak için yeni bir finansman programı hazırladık. Uygun vadeli ve faiz oranlı kredi paketi açıklıyoruz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?