banner29

'Bitcoin'in mucidi öldü'

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) mucidi olan ve kimliği hala belirlenemeyen Satoshi Nakamoto, bazılarına göre hala hayatta olsa da, aralarında BitMEX kripto para borsasının CEO’su Arthur Hayes‘in de bulunduğu bir gruba göre hayatını kaybetti.

Ekonomi 24.09.2019, 01:31 24.09.2019, 12:35
'Bitcoin'in mucidi öldü'

Satoshi Nakamoto’nun kim olabileceğine dair çok fazla teori var ve bazıları bunun bir devlet olduğunu düşünürken, bazıları bunun tek bir kişi, bazıları ise üç kişi olduğunu iddia etmekte. Tabii ki Craig Wright gibi Satoshi Nakamoto olduğunu iddia edip bunu hiçbir şekilde kanıtlayamayan kişiler de yok değil.

SATOSHİ'LER ÇOKTAN ÖLDÜ

Ünlü kripto para türev ürünleri platformu BitMEX’in CEO’su Hayes ise, yeni verdiği demeçte Satoshi’nin öldüğünü dile getirdi. Bloomberg’e konuşan Hayes, kendisine yöneltilen ”Satoshi Nakamoto hayatta mı?” sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

BENCE 'ONLAR ÇOKTAN ÖLDÜLER

Tabii ki burada Hayes’in yaptığı çoğul vurgusu da dikkat çekti. Bazıları Satoshi Nakamoto’nun tek bir kişi olamayacağını, en az üç kişilik bir gruba verilen takma isim olduğunu savunmakta ki Hayes de bunlardan birisi gibi gözüküyor.

Ünlü CEO geçtiğimiz yaz dönemi başlarında borsası hakkında açıldığı söylenen bir CFTC soruşturmasından sonra adeta kayıplara karışmış ve uzunca bir süre sosyal medyada gözükmemişti. Hayes aylardan ortadan kaybolmasını üst üste yaptığı sansasyonel açıklamalarla telafi etmeye çalışıyor ve bundan birkaç gün önce de Bitcoin’in yıl sonuna kadar 20.000 dolar olacağını vurgulamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?