Emekliye 1000 TL ikramiye Haziran başında ödenecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, emekliye bin TL ikramiyenin Haziran başında ödeneceğini söyledi.

Emekliye 1000 TL ikramiye Haziran başında ödenecek
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, CNN Türk canlı yayınında gündemi değerlendirdi, soruları yanıtladı.

Emeklilere bayram ikramiyesi ödenmesi düzenlemesine dair soru üzerine Sarıeroğlu, emeklilerle ilgili bu düzenlemenin önemine işaret etti.

Bu konuda farklı spekülasyonlar yapıldığını belirten Sarıeroğlu, "1000 TL değil, altında verilecek, maaşlara göre verilecek" iddialarının, külliyen yanlış bilgi olduğunu söyledi.

Sarıeroğlu, "SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur, emekli maaşı alan tüm hak sahiplerimiz, vatandaşlarımız, emeklilerimiz Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı'nda net olarak maaşına bakılmaksızın 1000 TL bayram ikramiyesi alacaklar. Tarih, haziranın ilk haftasında inşallah. İkramiyemizi ayrı ödeyeceğiz, emekli maaşlarını ayrı ödeyeceğiz. Bunu da özellikle ifade edelim. Bu durumda ne kadar ikramiye yattığı net olarak da görülmüş olacak." dedi.

"3600 gösterge 1,5 milyon kişilik bir grubu kapsıyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği 3600 ek göstergeye değinen Sarıeroğlu şunları söyledi:

"Kamu görevlilerimizin yaklaşık 1,5 milyon kişilik bir grubu kapsıyor. Hemşirelerimiz, din görevlilerimiz, öğretmenlerimiz ve polislerimiz… Uzun süredir talep içerisinde oldukları bir konu. 3000 bin göstergeyle çalışıyorlar. Göstergeler emekli maaşı açısından önemli. Şimdi hem emekli ikramiyeleri açısından talepleri neyse onu yerine getirmiş durumdayız. 3600 göstergeden emekli olan 1,5 milyon kamu görevlimiz, emekli maaşlarında ve ikramiyelerinde ciddi bir artış elde etmiş durumdalar."

Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi

Ankara Arena Spor Salonu'nda dün gerçekleştirilen AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı`nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerini 3600`e çıkaracaklarını belirtti.

TRT HABER
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5