banner29

Kredi kartı kullananlar dikkat! BDDK'dan flaş karar

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), bireysel kredi kartları için asgari ödeme oranını yüzde 20'ye indirdi ve kart kullanıcılarına, "ödemesiz dönem tanımlanabilmesi" olanağı sağladı.

Ekonomi 30.03.2020, 19:31
Kredi kartı kullananlar dikkat! BDDK'dan flaş karar

BDDK'dan yapılan açıklamada, "Covid-19 nedeniyle vatandaşın finansman koşullarını kolaylaştırmak amacıyla yeni kararlar aldı. Kurul kararı ile bireysel kredi kartları için asgari ödeme oranı yüzde 20'ye indirildi. Ayrıca, kredi kartı borcu ötelenen vatandaşlara 31 Aralık 2020’ye kadar asgari tutar da dahil ödemesiz dönem tanımlanabilmesine imkan sağlandı.

Eski uygulamada asgari tutarın son ödeme tarihini takip eden üç ay içinde ödenmemesi durumunda borçluya yapılan bildirimi takip eden bir aylık süre sonunda kredi kartları iptal edilerek borcun tamamı ödenene kadar yeni kredi kartı düzenlenemiyordu" denildi.

Yorumlar (1)
Burçin Özdemir 1 yıl önce
Şirket süresiz maaş veremiyeceğini söyledi millet işini kaybediyor size de nasıl ödeme yapacağız faizsiz ötelemeyi sadece devlet bankaları yapıyor ben olmazsam sen nasıl olacaksın bu durum da bile para kazanma derdinde özel bankalar devlet özel bankalar ada çözüm getirmeli
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?