banner30

banner29

Çinliler 'Türk vatandaşı' olabilmek için bakın nasıl bir oyun sergilemişler! Gerçek amaçları...

Emlak yazarı Tebernüş Kireççi, Çinlilerin emlak piyasasına girerek Türk vatandaşlığı alabilmek için 100 bin doların altındaki evlerin 250 bin dolar olarak fatura edilmesini talep ettiğini vurguladı.

Emlak 17.05.2020, 12:48 17.05.2020, 13:01
Çinliler 'Türk vatandaşı' olabilmek için bakın nasıl bir oyun sergilemişler! Gerçek amaçları...

İşte Tebernüş Kireççi'nin Çinlilerin emlak piyasasındaki oyununu anlattı o yazısı:

Çinlilerin İstanbul ve Türkiye istilası başlıyor. Çinliler ahlaksız tekliflerle inşaat ve emlak şirketlerinin kapısını çalıyor.

1) Çinlilerin İstanbul istilası başlıyor. 4 koldan gayrimenkul sektöründe görüşmeler yapan Çinliler 100 bin doların altında evlerin vatandaşlık alabilmeleri için 250 bin dolar üzerinden fatura edilmesini istiyor.

2) Her türlü vergi yükünü karşılamaya hazır olduklarını ifade eden Çinlilerin amacı vatandaşlık. Böylece Türkiye'nin 250 bin dolara sattığı vatandaşlığı 150 bin dolar mertebesinde mal edecekler.

3) Amaçları her mahalleye bir Çin mağazası açmak. Sonrasında ise ticareti ele geçirmek. Aynı zamanda her mahallede bir dükkan ya da mağaza almak da planları arasında.

4) Gayrimenkul sektörüyle uydu kent kurmak için de görüşmeler yapan Çinliler ilk etapta 10 bin konutluk daha sonra ise 50 bin konutluk proje gerçekleştirmek istiyorlar.

5) Çinlilerin uzun vadeli hedefi İstanbul'da1 milyon, Türkiye genelinde ise en az 10 milyon nüfusa ulaşmak. Yeni İpek Yolu'nun geçtiği tüm kentler, İskenderun, Antalya, İzmir ve Trabzon gibi liman kentleri öncelikle tercihleri.

6) Çinlilerin araştırma yaptığı bir diğer konu ise finansal açıdan sıkıntıda olan inşaat şirketleri. Amaçları portföydeki ev, mağaza ve ofislerle birlikte şirketi komple satın almak.

7) Yüksek banka borcu olan şirketler Çinlilerin tekliflerine sıcak bakıyor. İkinci elde Çinlilere satmak için ev toplayan şirketler bile var. 

8) Çinliler asıl istila operasyonunu arsa ve arazide yapacaklar. İstanbul, Trakya, Yeni İpekyolu'nun geçtiği kentlerde ve liman şehirlerinde buldukları arsa ve araziyi satın alacaklar.

9) Bu oyunun ikinci perdesi olacak. Soru şu: 250 bin dolara vatandaşlık verilen Çinliler 10 milyar dolar ile arazi toplarsa hangi kanunla bu engellenir? Türkiye'nin parsel parsel Çinlilere geçmesi seyir mi edilir?

10) Bin yılın en büyük istilası resmen başlıyor. Üstelik bu istilada hiç bir etik kural yok. Ticari kural hak getire. Bu konuda neler yapılabilir? Ne yapılması gerekiyor? Bu konuda görüşü olan varsa buradan yazabilir.

Yorumlar (2)
ümmet 13 ay önce
Allah sonumuzu hayır etsin.
yecüc mecuc istilası bu olsa gerek.
müslüman akıllı olur hemen kendisini koruyamaya alır.
biz bize yetersek bu ipekyolu projesinden vazgeçilmeli ve çün istilası malları engellenmelidir.
kanuni engeller konulmalı türk üreticilerden vergiler hafifletilmeli ucuza mal üretimi gerçekleştirilmeli
teknolojiye tedbirli yaklaşılmalı her çıkan şey iyice araştırılıp sonra alınmalı
Fatih çayabatmaz 13 ay önce
Biraz işkembeden sallamış, Gayrimenkul değerleme raporu olmadan ki bunu resmi değerleme şirketleri verir kafasına göre faturayı şişirerek vatandaşlık alınamaz, 250 bi doların bir dolar altında resmi değerlendirme raporu çıkarsa vatandaşlık başvurusu bile yapamaz, resmen algı operasyonu yapılmış
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?