PKK/KCK'nin sözde Almanya sorumlusu İstanbul'da yakalandı PKK/KCK'nin sözde Almanya sorumlusu İstanbul'da yakalandı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), rafinerilere yazı göndererek bazı ülkelerin ham petrole yaptığı indirimlerin tüketiciye yansıtılmasını istedi.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, "Benzin ve motorin fiyatları serbest piyasada oluşuyor. Kurallar ve formül belli. EPDK olarak hem rafineri-dağıtıcı ve bayii gibi piyasa oyuncularının uygulamalarını hem de fiyat hareketlerini sıkı şekilde takip ediyoruz. Özellikle bazı ülkelerden ithal edilen ham petrol ve işlenmiş ürünler rafineriler için önemli bir kar avantajina sebep oldu. Bunun tüketicilere de yansıtılması gerekiyor. Rafinerilerin gerekli adımı hızla atmasını ve marj oranını gönderdiğimiz yazı doğrultusunda güncellemesini bekliyoruz. Yapılacak güncelleme neticesinde benzin ve motorinde 1 ila 1,5 TL düzeyinde bir indirim olacaktır." ifadelerini kullandı.

MOTORİNE DE İNDİRİM GELİYOR
Geçen hafta akaryakıt fiyatlarında iki kere değişiklik yaşanırken; yarın da motorin fiyatına indirim yapılması bekleniyor. Buna göre, motorine bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 1.20 lira indirim bekleniyor.