banner29

ABD'li Senatör: İsrail işgali durmalı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Vermont Senatörü ve 2020 ABD başkanlık seçimlerinde Demokratik Parti'nin aday adaylarından olan Bernie Sanders, "İsrail işgali durmalı." dedi.

Filistin 07.06.2020, 17:17
ABD'li Senatör: İsrail işgali durmalı

İşgal rejiminde ilhak planlarını protesto eden Arap ve Yahudi topluluğa video konferans yoluyla hitap eden ABD'li Senatör Bernie Sanders, "İsrail işgali durmalı." dedi.

Vermont Senatörü Bernie Sanders dün Tel Aviv'de İsrail'in Batı Şeria'yı ilhak etme planlarına Arap ve Yahudilerden oluşan protestoculara planın "durdurulması gerektiğini" söyledi. 

Sanders, protestoculara verdiği desteği ve İsrail'in ilhak planlarını kınadığını belirterek, “Bu zor günlerde, adalet için ayağa kalkmak ve hepimizin hak ettiği gelecek için savaşmak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Otoriter liderlere karşı durmak ve her Filistinli ve her İsrailli için barışçıl bir gelecek inşa etmek bize kalmıştır." dedi.

"İŞGAL SONA ERMELİ!"

Netanyahu'nun yıllar boyunca sağcı politikalarını eleştiren Sanders şunları ekledi: “Batı Şeria'nın herhangi bir bölümünü ilhak etme planları durdurulmalı. İşgal sona ermeli. İsrail ve Filistin'deki tüm insanların eşitliği ve geleceği için birlikte çalışmalıyız.”.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?